ABC wybielania zębów w White&Beauty – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów ABC wybielania zębów w White&Beauty |

ABC wybielania zębów w White&Beauty

 • -

ABC wybielania zębów w White&Beauty

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg całkowicie bezpieczny i skuteczny. Efekt utrzymuje się nawet do 1,5 roku po zabiegu. Warto podjąć świadomą decyzję, co do wyboru metody wybielania. Ten artykuł przybliży Państwu naszą metodę.

Skąd biorą się przebarwienia?

Przyczyn przebarwień jest wiele. Najczęściej spotykane są przebarwienia zewnątrzpochodne, czyli ich przyczyny mają charakter zewnętrzny np. barwniki spożywcze. Te przebarwienia ma każdy i najłatwiej jest się ich pozbyć. Nawet osoba, która odpowiednio dba o zęby, nie pije kawy, nie pali papierosów, itp nie uchroni się przed nimi. Przyczynami wewnątrzpochodnymi są np. urazy zębów, zmiany koloru pod wpływem leków czy powodowane innymi chorobami.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Najlepiej zrobisz, jeśli udasz się na wizytę kontrolną do stomatologa. Zwłaszcza, jeśli od dłuższego czasu do stomatologa Ci nie po drodze. Do głównych przeciwwskazań do zabiegu zaliczamy:

 • niezaleczone ubytki od 1 do 5 bądź 6 (zęby na które nakładamy żel nie mogą mieć dziurek)
 • aparat ortodontyczny do 6 miesięcy po jego zdjęciu
 • ciąża i karmienie piersią
 • epilepsja, astma, parkinson
 • stwierdzone przez stomatologa znaczne uszkodzenia szkliwa
 • choroby dziąseł
 • wiek poniżej 16 r. ż.
 • zęby mleczne
 • niedorozwój szkliwa
 • nowotwór jamy ustnej
 • bardzo odsłonięte szyjki zębowe.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Nasz zabieg należy do tzw. wybielania jednogabinetowego. Wystarczy, więc jedna wizyta, by cieszyć się efektem. Na zęby nakładany jest żel wybielający, który aktywuje się pod wpływem lampy. Wykonywane są 3 naświetlenia po 15 minut każde. Do wyboru mamy dwie lampy: LED (efekt utrzymuje się 6-9 miesięcy, wybieli się szkliwo o 4-8 odcieni) i Premium (efekt utrzymuje się 1-1,5 roku, wybieli się szkliwo i zębina nawet do 14 odcieni).

Jakie mogą wystąpić powikłania?

Podczas zabiegu osoby ze skłonnością do nadwrażliwości mogą ją odczuwać. Utrzymywać się będzie maksymalnie do 24 godzin. Należy pamiętać również, że kolor zębów zaraz po wybielaniu nie jest jednolity. Mogą pojawić się smugi, plamki czy paski. Proszę się jednak nie przejmować. Znikną również do 24 h po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Warto zmienić szczoteczkę na miękką i zmienić pastę na przeznaczoną do zębów wrażliwych. Najważniejsze jest zachowywanie zaleceń białej diety podczas okresu stabilizacji koloru (7-14 dni).

Co to właściwie jest biała dieta?

Biała dieta to sposób odżywiania podczas stabilizacji koloru po wybielaniu zębów. Należy wyeliminować z diety produkty barwiące oraz takie, które mogą wywołać nadwrażliwość. Nie zaleca się spożywania: kawy, herbaty, jagód,  buraków, curry, kurkumy, czerwonej papryki, cytrusów, alkoholu, itp. Bez przeszkód można spożywać ziemniaki, ryż, makaron, drób, ryby, nabiał, białe pieczywo, kapustę, kalarepę, białe drobiowe wędliny, banany.

Czy wybielanie daje efekt na zawsze?

Nic nie daje nam takich efektów niestety. Przy wyborze lampy Premium gwarantujemy efekt przez 1-1,5 roku, co uzależnione jest od np. higieny jamy ustnej, diety czy uwarunkowań genetycznych. Nawet ząb sztuczny zmieni barwę pod wpływem spożywanych barwników. Jesteśmy wstanie zwalczyć te przebarwienia, które Państwo w zębach mają. Nie ma niestety możliwości, aby ochronić je przed wchłanianiem kolejnych barwników.

Jak często można powtarzać taki zabieg?

Zabieg podtrzymujący (uzupełniający) można wykonać po 2 miesiącach po wybielaniu zębów. Pełny zabieg najlepiej wykonać po 6 miesiącach od poprzedniego zabiegu.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!