Akcesoria do higieny jamy ustnej – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Akcesoria do higieny jamy ustnej |

Akcesoria do higieny jamy ustnej

  • -

Akcesoria do higieny jamy ustnej

White&Beauty – wybielanie zębów w Krakowie radzi, jak dbać o swój uśmiech.

Kolor zębów każdy z nas ma inny, ba nawet w jednej szczęce znajdą się zęby w różnym kolorze. Jakie zęby są najpiękniejsze? Jako pierwszą i najważniejszą odpowiedź należy uznać – zdrowe. Niezaleczone ubytki w zębach to pierwsze i najczęściej występujące u pacjentów przeciwwskazanie do zabiegów. Czego potrzebujesz do właściwej higieny?

Szczoteczka

Nawet dziecko zapytane o mycie zębów, wie, że nie obejdzie się bez szczoteczki. Patrząc na półki sklepowe, wybór właściwej nie jest już taki prosty. W ostatnich latach szczoteczki tradycyjne powoli odchodzą w zapomnienie na rzecz szczoteczek elektrycznych. Mają one swoje zalety, np. dużo więcej ruchów jesteś w stanie w jamie ustnej wykonać szczoteczką elektryczną, jak tradycyjną, co przekłada się na dokładność mycia. Nie jest prawdą, że zwykłą szczoteczką zębów dobrze nie umyjesz. Oczywiście, że umyjesz tylko musisz się bardziej postarać:). Szczoteczki mają najczęściej czy rodzaje włosia: twarde, średnie i miękkie. Twarde mogą lepiej radzić sobie z osadem, ale z drugiej strony ranią dziąsła, powodując krwawienie. Stomatolodzy zalecają, aby takie szczoteczki stosować do protez i aparatów ortodontycznych. Szczoteczka miękka zalecana jest dzieciom i osobom z bardzo wrażliwymi dziąsłami oraz po zabiegu wybielania zębów. Ważna przy wyborze szczoteczki jest również giętka główka, która dotrze do większej ilości miejsc oraz dobrze dopasowaną rączkę. Pamiętaj, że szczoteczkę należy wymienić po 3 miesiącach stosowania.

Pasta do zębów 

Wielu producentów bombarduje nas coraz to mocniej: „czyszczącymi”, „odświeżającymi” czy „wybielającymi” pastami. Każdy z nas musi znaleźć swoją. Pasty wybielające mogą odświeżyć uśmiech o jeden czy dwa odcienie, ale nie należy ich stosować jako pastę codzienną, gdyż można podrażnić sobie dziąsła i doprowadzić do nadwrażliwości. Każdy z nas ma swój problem z uzębieniem. Dla jednego będzie to nieświeży oddech, dla drugiego próchnica a dla trzeciego mała ilość fluoru. Problemów jest mnóstwo, więc wybierz taką, która pozwoli wyeliminować Twój. Jeśli masz zęby zdrowe, to warto korzystać z tych o działaniu kompleksowym.

Nić dentystyczna i płyn do higieny jamy ustnej 

Nitka dentystyczna jest niezbędna, aby pozbyć się resztek jedzenia ze szczelin między zębowych. Osoby, które na co dzień korzystają z nici mają o wiele mniejsze problemy z próchnicą. Całości dopełnia płyn do higieny jamy ustnej, który dotrze tam, gdzie szczoteczka i nici nie mogą. Eliminuje płytkę bakteryjną na języku, podniebieniu czy policzkach. Gwarantuje również świeży oddech.

Jeśli masz zdrowe zęby to zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty.