Biała dieta nie taka straszna! Biała dieta nie taka straszna!

Biała dieta nie taka straszna!

  • -

Biała dieta nie taka straszna!

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg skuteczny i bezpieczny. To czego nasi pacjenci się boją to biała dieta. Przez ostatnie lata namnożyło się różnego rodzaju diet od odchudzających, oczyszczających po relaksujące. Biała dieta, choć pozytywnie wpłynie na cały nasz organizm, potrzebna jest naszym zębom. Najlepiej byłoby zawsze stosować białą dietę, gdyż przebarwienia spowodowane barwnikami, nie są ani estetyczne ani zdrowe. Nie jest to jednak możliwe. Trzeba byłoby ograniczyć się do zbyt wąskiej grupy produktów. Całe życie może trudno wytrwać, ale tydzień po wybielaniu minie bardzo szybko.

Dlaczego biała dieta jest potrzebna?

Biała dieta, czyli wyeliminowanie z pożywienia barwników spożywczych, jest wymagane bezpośrednio po zabiegu wybielania zębów. Dlaczego? Nasz ząb zbudowany jest bardzo podobnie do naszej skóry tzn. ma tzw. pory. Podczas wybielania zębów te pory lekko się otwierają, aby żel mógł wejść do środka i utlenić przebarwienia. Właśnie dlatego mówimy, że po wybielaniu zwiększa się porowatość. „Pory” czy też kanaliki zamykają się w przeciągu 3-7 dni po zabiegu wybielania. Kiedy są otwarte, szybciej wchłaniane są barwniki. Stosuj, wiec białą dietę.

Co można jeść?

Trudno jest sobie wyobrazić, co nie zawiera barwników. Najłatwiej rozpoznać to gołym okiem. Jeśli coś ma kolor (nie jest białe”, ma barwniki spożywcze. Czym kolor intensywniejszy, tym barwników jest więcej. Często utożsamiamy białe produkty z nabiałem i jesteśmy przerażeni, że przez tydzień mamy tylko pić wodę i jeść twaróg. Tak nie jest! Z dostępnym produktów można skonstruować naprawdę fajne potrawy. Z produktów obiadowych polecamy ryby, drób, owoce morza, ziemniaki, makaron, ryż, kaszę jaglaną lub jęczmienną. Na surówkę kalafior, fasolka, kalarepa, seler, kapusta, ogórek, pietruszka, bakłażan, cukinia, itp. Z owoców można spożywać jedynie banany, bo inne posiadają dużą ilość kwasów owocowych. Po 48h kanapka na białym pieczywie nie musi być w towarzystwie twarogu. Można już spożywać szynki drobiowe. Po trzech dniach można wprowadzić, np. piwo, białe wino, kawę z mlekiem przez słomkę.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie!

.