Choroby przyzębia a wybielanie zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Choroby przyzębia a wybielanie zębów |

Choroby przyzębia a wybielanie zębów

  • -

Choroby przyzębia a wybielanie zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty zaleca, aby przed zabiegiem wyleczyć wszelkie choroby przyzębia. Przyzębie to tkanki, które otaczają i unieruchamiają ząb. Chronią również ząb przed zakażeniem. Do tkanek przyzębia zaliczamy: dziąsła, ozębną, okostną, cement korzeniowy i kość wyrostka zębodołowego.

Choroby przyzębia są bardzo niebezpieczne zarówno dla naszych zębów, ale również dla całego organizmu. Jeśli Twoje dziąsła krwawią, spuchły, są zaczerwienione oraz obolałe czas na wizytę u stomatologa bądź pariodontologa (specjalisty chorób przyzębia). Najpowszechniejszą chorobą przyzębia jest paradontoza. Najczęściej przyczyną stanu zapalnego dziąseł i innych chorób przyzębia jest duża ilość kamienia i osadu na zębach. Jeśli oczyścimy zęby i zastosujemy właściwą higienę, powinniśmy pozbyć się problemu.

Niebezpieczeństwo dla całego organizmu

Choroby przyzębia, jak już wspomniałam, grożą nie tylko utratą uzębienia, które nie będzie miało oparcia, ale również przyśpiesza rozwój miażdżycy, pogarsza stan diabetyków, może wywołać przedwczesny poród a nawet spowodować poronienie. Ponadto może przyczynić się do zachorowania na choroby układu oddechowego, a nawet może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwór.
przyzebie1Źródło 

Najprościej wyleczyć choroby przyzębia, wykonując skaling zarówno poddziąsłowy, jak i naddziąsłowy (oczyścić zęby z kamienia nazębnego i osadu). W bardzo zaawansowanych dolegliwościach konieczny jest zabieg chirurgiczny.

White&Beauty zaprasza na wybielanie zębów Kraków!