Co decyduje o skuteczności szczoteczki? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Co decyduje o skuteczności szczoteczki? |

Co decyduje o skuteczności szczoteczki?

  • -

Co decyduje o skuteczności szczoteczki?

Na rynku pojawia się coraz więcej szczoteczek do zębów. Często nie wiemy na co zwracać uwagę, by kupić najlepszą. Należy wyróżnić trzy podstawowe parametry, które decydują o skuteczności szczotkowania: twardość i średnica włosia, rozmiar szczoteczki oraz liczba włókien.

Twardość

Twardość to chyba najpopularniejsze kryterium wyboru szczoteczki. Niestety często zdarza się,  że wybieramy źle, co powoduje kłopoty z naszymi zębami czy dziąsłami. Powszechnie stosuje się trzy poziomy twardości włosia: twarde, średnie i miękkie. Producenci na opakowaniach zamieszczają angielskie nazwy: hard, medium i soft. Szczoteczki z twardym włosiem o średnicy ok. 0,25 mm przeznaczone są dla palaczy, entuzjastów kawy i herbaty, którzy mogą pochwalić się całkowicie zdrowymi zębami. Należy pamiętać, aby szczotkować bardzo ostrożnie. Jeśli masz słabe szkliwo lub delikatne dziąsła, możesz spowodować nawet uszkodzenia szkliwa i podrażnienia dziąseł.

Szczoteczki o średniej twardości włosia o średnicy ok. 0,2 mm zalecane są dla praktycznie wszystkich, u których nie stwierdzono żadnych problemów z dziąsłami. Szczoteczki z miękkim włosiem o średnicy 0,18 mm są dedykowane dla zębów słabych, dziąseł wrażliwych, odsłoniętych szyjek zębowych. Dodatkową grupą są szczoteczki specjalistyczne o włosiu szczególnie delikatnym o średnicy maksymalnie 0,12 mm. Przeznaczone dla osób po operacjach, z zaawansowanymi stanami zapalnymi,z implantami, aparatami ortodontycznymi i dla dziąseł osób z protezami.

Rozmiary szczoteczki

Kolejnym ważnym parametrem jest właśnie rozmiar szczoteczki adekwatny do wieku. Jeśli chodzi o główkę, jej długość powinna być równa szerokości 2-3 zębów. U dzieci to najczęściej ok. 10 mm, zaś dorosłych ok. 25 mm przy czym szerokość u szczoteczek dla dzieci nie powinna być większa niż 10 mm, a u dorosłych – 15 mm. Warto zwrócić uwagę nie tylko na główkę, ale również na rękojeść. Właśnie od niej zależy, czy korzystanie ze szczoteczki będzie wygodne. Preferowana długość dla dzieci to ok. 11 cm, zaś dla dorosłych ok. 16 cm.

Liczba włókien

Liczba włókien szczotkujących zależą od twardości i szerokości włosia. Najczęściej spotykamy od tysiąca do nawet 6 tysięcy włókien. Najgęstsze są szczoteczki specjalistyczne, bo mają delikatne włókna o małej średnicy.

White&Beauty zaprasza na wybielanie zębów w Krakowie, które pozwoli Ci odzyskać piękny uśmiech!