Co powinieneś wiedzieć o próchnicy? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Co powinieneś wiedzieć o próchnicy? |

Co powinieneś wiedzieć o próchnicy?

  • -

Co powinieneś wiedzieć o próchnicy?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty traktuje próchnicę w zębach przednich, na które nakładany jest żel wybielający jako przeciwwskazanie do zabiegu. Co zrobić? Udaj się do stomatologa, zalecz zęby i sprawdź, czy nie trzeba ich oczyścić z kamienia i z osadu nazębnego. Przyjrzyjmy się jednak próchnicy. Ten problem dotyczy 95% dorosłych Polaków. Niestety z tym problemem borykają się również kilkuletnie dzieci.

Powstawanie próchnicy to proces, polegający na odwapnianiu oraz rozpadzie twardych tkanek zęba. Główną przyczyną próchnicy są bakterie, które powstają w celu rozłożenia spożywanych cukrów. Tworzą osad (płytkę nazębną), która przylega do szkliwa. Idealnie byłoby wyeliminować z naszej diety cukry, lecz jest to właściwie nie możliwe. Ważne, aby zadbać właściwie o higienę jamy ustnej i zwalczać pierwsze oznaki próchnicy.

Próchnica to nie tylko ubytek w zębie, ból przy stanach zapalnych, a później brak uzębienia. Nieleczona próchnica może przyczynić się do rozwoju innych dolegliwości, np. choroby reumatycznej, zapalenia wsierdzia i mięśnia sercowego, kłębuszkowego zapalenia nerek czy zapalenia tęczówki oka czy żył.

Jak walczyć z próchnicą? 

  1. Właściwa higiena jamy ustanej to podstawa (szczotkowanie 2 razy dziennie, nić dentystyczna i płyn do płukania jamy ustnej).
  2. Nie podjadaj słodkich przekąsek (a jeśli już zjesz coś słodkiego, to po godzinie umyj zęby lub od razu żuj gumę bez cukru).
  3. Nie popijaj, co chwilę słodkich napoi.
  4. Kontroluj stan swoich zębów u stomatologa, co 6 miesięcy.

Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków do White&Beauty!