Co warto wiedzieć przed wybielaniem? Co warto wiedzieć przed wybielaniem?

Co warto wiedzieć przed wybielaniem?

  • -

Co warto wiedzieć przed wybielaniem?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg dość prosty. Posiada bardzo wiele zalet. Najczęściej naszych klientów przekonuje to, że efekt jest widoczny natychmiast. Wystarczy 1 wizyta. Skraca to nie tylko czas oczekiwania, ale również koszty. Nie musisz się umawiać na kilka sesji, nie musisz tracić cennego czasu. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat wybielania.

1. Jak przygotować się do zabiegu?

Ten punkt najlepiej podzielić na dwa etapy. Pierwszy to zapoznanie się z przeciwwskazaniami do zabiegu i sprawdzenie, czy u siebie niczego niepokojącego nie zauważyliśmy. Do przeciwwskazań zaliczyć należy np. niezaleczone ubytki w przednich zębach, epilepsję, astmę, ciąże, karmienie piersią, afty, opryszczki, niedorozwój szkliwa czy zęby mleczne.  Jeśli nie mamy pewności, należy udać się do swojego stomatologa, który sprawdzi, czy przeciwwskazania nie występują.

Drugim etapem jest wyeliminowanie występujących przeciwwskazań i oczyszczenie zębów z kamienia i osadu nazębnego. Czyszczenie to polega na wykonaniu skalingu i piaskowania. Nawet niewielka warstwa może zmniejszyć efekt wybielania. Między tymi zabiegami, a wybielaniem powinno minąć przynajmniej 3 dni, a najlepiej ok. tygodnia. W ten sposób zmniejszamy ryzyko wystąpienia nadwrażliwości.

2. Na czym polega zabieg wybielania?

Wybielanie zębów polega na tym, że na zęby nakładany jest innowacyjny żel i poddawany działaniu lampy o intensywnym niebieskim świetle. W ten sposób aktywuje się go do działania. Utlenia on przebarwienia znajdujące się wewnątrz zębów. Nie niszczy i nie zmienia struktury naszych zębów.

3. Jak najlepiej wybrać termin wizyty?

Najczęściej decydujemy się na wybielanie zębów przed większymi uroczystościami, np. ślub, sylwester, urlop. Należy pamiętać, aby zadzwonić na tyle wcześnie, by mieć czas na oczyszczenie zębów oraz będziemy w stanie stosować białą dietę. Nie można również zapomnieć o tym, że zaraz po zabiegu kolor może nie być jednolity. Mogą wystąpić smugi lub plamki. Stan zębów unormuje się w ciągu 24h, lecz osoby które muszą mieć piękny uśmiech na „już” mogą czuć się lekko zwiedzone.

4. Zalecenia po zabiegu

Do zaleceń po zabiegu należy w pierwszej kolejności zaliczyć białą dietę. Sposób naszego odżywiania przez pierwsze dni po zabiegu, gdy szkliwo ma zwiększoną porowatość, w dużej mierze decyduje o końcowym efekcie. Warto również zamienić szczoteczkę na taką z miękkim włosiem oraz pastę na tę, która pomoże w mineralizacji naszego szkliwa.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie w gabinecie White&Beauty

.