Dbanie o zęby wśród kobiet w ciąży – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Dbanie o zęby wśród kobiet w ciąży |

Dbanie o zęby wśród kobiet w ciąży

  • -

Dbanie o zęby wśród kobiet w ciąży

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg, którego przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią. Czemu? Nie przeprowadzono żadnych badań klinicznych, które udowadniały bądź zaprzeczały szkodliwości lampy czy żelu. Jeśli nie mamy pewności, czy nie zaszkodzimy naszym klientom, nie wykonujemy zabiegu. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze.

Najlepiej się dobrze przygotować!

Każda z kobiet, chce być spokojna o zdrowie swojego dziecka. Dokłada wielu starań, aby nasze pociechy rosły bezpieczne. Dbamy o dietę. Odwiedzamy regularnie naszego lekarza. Łykamy suplementy diety. Często miesiącami przygotowujemy nasz organizm przed zajściem w ciąże. Czy pamiętamy wtedy o tym, że stan naszych zębów i dziąseł będzie wpływ na nasze nienarodzone jeszcze dziecko? Zmiany próchnicze, kamień, stany zapalne oraz inne choroby przyzębia mogą powodować przedwczesny poród, niską masę urodzeniową naszego dziecka, a w skrajnych przypadkach nawet poronienie. Zanim zdecydujesz się na dziecko udaj się do stomatologa i doprowadź swoje zęby dobrego stanu.

Higiena jamy istnej w czasie ciąży

Kobieta w ciąży często cierpi na różnego rodzaju niedobory składników odżywczych, które uzupełnia suplementami. Podczas trzech pierwszych miesięcy męczą ją nudności i wymioty. Zwracanie treści żołądka szkodzi naszym zębom. Powinna szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej. Szczotkowanie zębów niezbyt twardą szczoteczką to sprawa oczywista. Ważne jest również, aby nie pomijać pozostałych etapów: nitkowania, czyszczenia języka oraz płukania jamy ustnej. Powinna szczególnie zwrócić uwagę na skład pasty do zębów i płynu do jamy ustnej. Warto skonsultować się ze stomatologiem, które preparaty by polecił.

Obalmy mit: W ciąży nie chodzi się do stomatologa!

Często słyszymy: „mi to się zęby po ciąży posypały”. Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że pójście do stomatologa w okresie ciąży to jakiś grzech. Jesteś w ciąży? Idź do stomatologa. Za nieprawdziwością tej tezy przedstawić można wiele argumentów. Przytoczę tu tylko nieliczne.

  1. Stomatolog doradzi, jak w tym szczególnym czasie powinnaś dbać o zęby
  2. Dowiesz się, jakich preparatów używać.
  3. W razie bólu zębów, pozbędziesz się bólu
  4. Zmiany próchnicze w pierwszej fazie są bardzo łatwe do wyleczenia i nie wymagają borowania.

Idąc do stomatologa, powinnaś poinformować go, iż jesteś w ciąży. Zastosuje on inne leczenie (bezpieczne dla dziecka). Logicznym jest, że nie powinno się przyjmować niektórych środków znieczulających. Zadbaj o swoje zęby na pierwszym etapie choroby, a nie będzie problemu z wyleczeniem schorzeń zębów, czy dziąseł.

Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!