Drukowane zęby w 3D Drukowane zęby w 3D

Drukowane zęby w 3D

  • -

Drukowane zęby w 3D

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to nie jedyny przykład tego, jak technologia wdarła się do zakamarków naszego życia. Nasze babcie nie wpadłyby na to, że można coś nałożyć na zęby, naświetlić i cieszyć się białym uśmiechem. A jednak!

Podobny rozwój widzimy w branży drukarek. Skanery i drukarki bardzo ułatwiły nam życie. Ciekawym wynalazkiem stały się urządzenia pracujące w 3D. Drukowanie w przestrzennych modeli pozwala na dokładne odwzorowanie budynków, urządzeń czy ludzkich organów. Nic więc dziwnego, że zaczęto wykorzystywać te urządzenia również w stomatologii.

Z biegiem lat braki w uzębieniu zaczynają doskwierać wielu z nas. Wstawienie brakującego zęba to dość żmudny proces. Trzeba wziąć wycisk szczęki, pomierzyć jej rozmiar, wykonuje się próbną protezę a potem dopasowuje się ją i mocuje na stałe. Proces tworzenia protezy spoczywał w rękach technika, który wszystko od początku do końca robił ręcznie. Coraz częściej opieramy się na metodzie CAD/CAM, co przypomina drukowanie w 3D. Należy wykonać model zęba, a potem urządzenie skanuje i odwzorowuje go w materiale.

Skoro możemy „wydrukować” sobie ząb to pomyślcie, jaka przyszłość nas czeka. Z czasem będziemy potrafili odtworzyć bardziej skomplikowane elementy. Może „wydrukujemy” sobie nogę, płuco czy serce. Nie mogę się doczekać!

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie

.