FAQ – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów FAQ |

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kto może skorzystac z zabiegu wybielania zębów ?

Zabieg wybielania zębów z użyciem żelu o stężeniu 0,16% nadboran sodu jest zabiegiem kosmetycznym i zdecydowana większość osób może z niego skorzystać. Należy przy tym pamiętać, że wybielanie zębów polega na przywróceniu naturalnej barwy zębów, a nie jej zmianie. Przed zabiegiem każda osoba powinna zapoznać się z informacjami zawartymi w formularzu zgody.

Czym jest i jak działa wybielanie zębów?

Wybielanie zębów wykorzystuje intensywnie wybielający żel, którego składniki aktywują się w połączeniu z aktywatorem, a następnie cały proces jest przyśpieszany za pomocą Lampy LED, która jest katalizatorem i przyśpiesza proces. Delikatny procesu wybielania zębów przy pomocy lampy LED lub akceleratora halogenowego usunie przebarwienia i większość plam. W trakcie zabiegu nadboran sodu o stężeniu 0,16% w wyniku podgrzania lampą LED lub akceleratora halogenowego rozkłada się uwalniając tlen dzięki czemu na przebarwionym szkliwie dochodzi do reakcji utleniania. Proces ten przywraca jasną barwę zębów i sprawia, że zęby odzyskują swój naturalny kolor podczas gdy struktura zęba pozostaje nie zmieniona.

Czy moje zęby zostaną wybielone ?

Nasz zabieg polecamy osobom, których zęby uległy przebarwieniu przez palenie papierosów, nadmierne picie coli, kawy, herbaty, wina, soków itp. Wybielanie zębów naszą metodą usuwa przebarwienia, ze skutecznością od 2 do nawet 16 odcieni. Jedynie w szczególnych przypadkach rezultat może nie być w pełni satysfakcjonujący.

Kiedy efekt może być nie satysfakcjonujący?

Na zębach o ciemnym kolorze kości efekt będzie ograniczony.  Wybielanie koron, implantów lub zatrutych zębów, nie przyniesie oczekiwanych efektów, a wynik zabiegu na tych elementach będzie się różnił w stosunku do efektu widocznego na naturalnych zębach. Pomimo tego zabieg na uzębieniu z koronami, implantami lub zatrutymi zębami nie jest ryzykowny ani szkodliwy.

Jak długo trwa zabieg wybielania zębów?

Nasza procedura trwa zaledwie 45 minut (3 – 15 minutowe sesje) by osiągnąć bielszy, jaśniejszy uśmiech. Zabieg jest podzielony na 3 sesje.  Jest to spowodowane tym, że nasz żel poddaje się aktywacji  przez 15 minut. Oczywiście można naświetlać zęby dłużej nawet do 20 minut jednak efekt dodatkowego naświetlania będzie niewielki natomiast komfort zabiegu znacząco spadnie. Nie zaleca się wykonywać zabiegów częściej niż raz na 3 miesiące.

Czy w trakcie procesu naświetlania zęby lub usta się nadmiernie nagrzewają?

Lampa jest tak ustawiona by nagrzewała jamę ustną do temperatury ok. 40 stopni Cejcjusza.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wybielonia zębów?

Trwałość efektu wybielonych zębów w głównej mierze zależy od nas samych tzn od naszych indywidualnych nawyków oraz codziennej diety. Jeżeli po zabiegu Klient będzie przestrzegał  2 godzinnej białej diety, a następnie w codziennej diecie będzie unikał nadmiernego spożywania substancji przebarwiających zęby oraz przestrzegał codziennych zasad higieny jamy ustnej efekt będzie utrzymywać się długo. Dla osób, którym trudno zrezygnować z diety bogatej w substancje przebarwiające zęby przygotowaliśmy specjalne zestawy do domowego wybielania zębów – Mus Smile Access oraz Kredka White Pro, które przedłużą efekt wybielonych zębów.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Badania kliniczne dowodzą, że wybielanie zębów za pomocą żelu do wybielania o stężeniu 0,16% nadboranu sodu jest bezpieczne i wolne od skutków ubocznych. Wybielanie zębów nie powoduje nadwrażliwości zębów, jednak z uwagi na występowanie na rynku różnego rodzaju wybielających środków w tym past do zębów, które osłabiają szkliwo w celu zachowania pewności zalecamy nie stosowanie tych środków i past do zębów na 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po zabiegu.

Czy zabieg wybielania zębów nadwrażliwość zębów?

Niektóre metody wybielania zębów szczególnie te zabronione na terenie Unii Europejskiej powodowały nadwrażliwość zębów. Mocno stężone środki (nadtlenek wodoru o stężeniu 32%-35%) używane przez denstystów powodują nadwrażliwość zębów nawet do 48 godzin po zabiegu. Nasz system o stężęniu 0,16% nadboranu sodu nie zawiera nadtlenku wodoru ani nadtlenku karbamidu, które przy wysokich stężeniach powodują nadwrazliwość zębów. Przed zabiegiem zalecamy konsultację i sprawdzenie uzębienia pod kątem możliwość wybielania zębów u stomatologa.

Jaka jest różnica między wybielaniem zębów stomatologicznym, a kosmetycznym ?

Wybielanie kosmetyczne od stomatologicznego różni się głównie rodzajem żelu, który jest używany do zabiegu. Stomatolodzy pracują na dużo wyższym stężeniu żelu, dlatego też do zabiegu używają koferdamu ( niebieski płyn, który jest stosowany do zabezpieczenia dziąseł przy wysokim stężeniu żelu).