Fluor – sprzymierzeniec czy wróg? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Fluor – sprzymierzeniec czy wróg? |

Fluor – sprzymierzeniec czy wróg?

  • -

Fluor – sprzymierzeniec czy wróg?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty wykonać możesz zabieg higienizacji. Najczęściej profesjonalna higienizacja to pakiet 3 zabiegów: skalingu, piaskowania i fluoryzacji (lakierowania). Coraz częściej słychać głosy, że należy wystrzegać się fluoru, bo jest on groźny dla naszego organizm. I tak i nie. Udowodniono, że fluor ma bardzo duże znaczenie dla twardości szkliwa i kości. Niestety znane są również skutki przedawkowania fluoru, których pierwszym objawem jest fluoroza (białe plamy na zębach).

Główne źródła fluoru

Głównym źródłem fluoru jest woda. We Wrocławiu władze przyznają się, że dodają fluor do wody pitnej. Niestety duże stężenie tego pierwiastka występuje w wielu innych miastach w Polsce. Dodatkowo fluorki znajdują się w wodach mineralnych. Należy zwrócić uwagę na stężenie i jeśli wynosi powyżej 1,5 mg/l nie podawać jej niemowlętom i dzieciom do 7 roku, życia. Dlaczego? Dlatego, że ich zapotrzebowanie nie przekracza 0,7 mg/l.

Fluor znajdziemy również w innych spożywanych produktach. Entuzjaści herbaty powinni szczególnie uważać. Jedna szklanka herbaty to ok. 0,2 mg/l fluoru. Z pokarmu człowiek najczęściej przyswaja ok. 0,8 mg/l. Przeciętne stężenie fluoru szkodliwe dla dorosłego człowieka wynosi ok. 5 mg/l.

Fluor – wady i zalety

Do zalet fluoru zaliczyć należy utwardzanie szkliwa, co zmniejsza ryzyko próchnicy. Ważny jest również dla kości, gdyż utwardza je i przeciwdziała osteoporozie. Duża dawka fluoru dostarczana systematycznie sprawia, że jego stężenie w organizmie staje się niebezpieczne. Może pojawić się fluoroza, czyli białe plamki na szkliwie. Zmniejsza się wchłanialność wapnia, co jest szkodliwe dla naszych kości.  Zauważyć można również niedobór magnezu. Warto zbadać, czy w naszym organizmie fluoru jest za dużo czy za mało, bo obie skrajności są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie do salonu White&Beauty!