Jak dbać o swoje zęby? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jak dbać o swoje zęby? |

Jak dbać o swoje zęby?

  • -

Jak dbać o swoje zęby?

Wybielanie zębów w Krakowie pozwoli Ci odzyskać naturalny kolor Twoich zębów. Jednak nie tylko kolor się liczy. Zęby, aby wyglądać pięknie muszą być również zdrowe. Szkliwo to najtwardsza tkanka w ludzkim organizmie, lecz łatwo można ją osłabić a nawet zniszczyć. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak niektóre wbrew pozoru niewinne zachowania mogą zniszczyć nasze uzębienie. Niewłaściwa higiena lub jej brak, zbyt rzadkie wizyty u stomatologa, niewłaściwa dieta, obgryzanie paznokci itp.

Zobacz, czego unikać, by nie szkodzić swoim zębom!

Przypomnę tylko, że zęby należy szczotkować 2-3 razy dziennie. Szczotkowanie powinno być poprzedzone oczyszczeniem szczelin międzyzębowych nicią dentystyczną. Następnie wyczyść porządnie język, a higienę zakończ płukaniem jamy ustnej dobrze dobranym płynem. Nie zapominaj o kontrolach dentystycznych, co pół roku. Te zasady to absolutne minimum. Teraz zobaczmy, na co jeszcze należy zwrócić uwagę.

  1. Szczoteczka do zębów nie może być za twarda. Jeśli nie masz większych problemów z zębami i dziąsłami, odpowiednia będzie ta o średnio twardym włosiu. Zbyt twarde włosie może podrażnić dziąsła, które w konsekwencji odsłonią szyjki zębowe. Może nawet dojść do mechanicznego szkodzenia szkliwa. Pamiętaj, że szczoteczkę należy wymieniać, co trzy miesiące.
  2. Zęby powinno się myć ok. 60 minut po jedzeniu (zwłaszcza, jeśli spożywaliśmy kwasy). Kwasy zmiękczają szkliwo, które podczas szczotkowania bardzo się ściera. Trzeba poczekać aż zostaną zneutralizowane.
  3. Wykonuj chociaż raz w roku skaling, aby pozbyć się kamienia, który jest wielkim sprzymierzeńcem paradontozy i innych chorób jamy ustnej.
  4. Nie traktuj zębów jako narzędzia lub kleju. Nie służą do otwierania butelek, opakowań czy obgryzania paznokci. Nie śliń znaczków i palców do przekręcania kartek czy banknotów.
  5. Wylecz się ze zgrzytania zębami! To bardzo szkodzi Twoim zębom oraz stawom.
  6. Nie żuj gumy 24h/dobę. Oczywiście guma bez cukru jest wskazana, ale wszystko w nadmiarze szkodzi.
  7. Ogranicz cukier, a zwłaszcza klejące słodycze, np. krówki, lizaki, cukierki, słodkie gumy do żucia.

Zapraszamy do White&Beauty na wybielanie zębów w Krakowie!