Jak dbasz o swoje zęby? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jak dbasz o swoje zęby? |

Jak dbasz o swoje zęby?

  • -

Jak dbasz o swoje zęby?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg podczas, którego pozbędziesz się przebarwień gromadzących się latami. Wielkim sprzymierzeńcem wybielania jest właściwa higiena jamy ustnej.

Często wydaje nam się, że odpowiednia higiena naszych zębów to tylko szczotkowanie. Nic bardziej mylnego. Na prawidłową higienę składa się bardzo wiele elementów. Zacznijmy od początku.

  1. Dieta – wybrałam to zagadnienie jako pierwsze, bo jest niezwykle ważne. Nie tylko dla zębów, jak i dla całego organizmu. Każdy z nas, jakąś dietę ma. Jeden lepszą, drugi gorszą, ale zawsze. Dla zdrowych zębów powinniśmy zadbać, aby nasza dieta dostarczała odpowiednią ilość wapnia, magnezu, fluoru, wit. z grupy B. Trzeba pamiętać o równowadze. Co to znaczy? Powinniśmy tych składników odżywczych dostarczać we właściwych proporcjach. Jeśli jest czegoś za mało, to źle, ale jeśli za dużo to również nie jest dobre. Przykładem może być fluor. Bez niego nasze zęby stają się bardzo słabe, a gdy jest go w nadmiarze – pojawiają się plamy (fluoroza).
  2. Nitkowanie – jak nie wielu z nas pamięta o nici dentystycznej. Ważne jest, aby dokładnie oczyścić szczeliny międzyzębowe z resztek jedzenia za pomocą nici, gdyż ani szczoteczka, ani płyn do płukania sobie z tym nie poradzi. Każdym zębem powinniśmy zająć się osobno, wykorzystując nowy kawałek nici.
  3. Szczotkowanie – najbardziej powszechna czynność czyszczenia zębów, choć również zaniedbywana. Największy grzech, jaki można popełnić to nigdy zębów nie szczotkować. Ba… Niektórzy nawet nie mają szczoteczki. Przerażające! Całe szczęście większość z nas jednak tej szczoteczki używa. Niestety czasami za rzadko (należy to robić przynajmniej 2 razy dziennie), za krótko (min. 2 minuty), niedokładnie (należy zadbać o każdy ząb ze wszystkich stron). Niestety źle dobrana szczoteczka czy pasta do zębów, również jest problemem.
  4. Czyszczenie języka – niestety o tym etapie codziennej pielęgnacji również zapominamy. Do języka powinniśmy mieć specjalną szczoteczkę lub skrobaczkę. Wtedy usuniemy z niego niebezpieczne bakterie. Częstym błędem jest czyszczenie języka tą samą szczoteczką, co zęby. Dlaczego? Bo w tej sposób przenosimy bakterie.
  5. Płukanie jamy ustnej – to czego nie usuniemy nicią, szczoteczką i skrobaczką, wypłuczemy z wykorzystaniem płynu do jamy ustnej. O wyborze właściwego płynu pisaliśmy w innym miejscu. Warto bliżej przyjrzeć się na skład tych preparatów.
  6. Odwiedziny u stomatologa – wizyta u stomatologa, co pół roku to podstawa. Można pozbyć się próchnicy za nim na dobre się zaczęła. Pamiętajmy, że na zębach osadza się kamień i osad, który w większości składa się z bakterii wywołujących próchnicę.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków do White&Beauty!