Jak wybrać pastę do zębów? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jak wybrać pastę do zębów? |

Jak wybrać pastę do zębów?

  • -

Jak wybrać pastę do zębów?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty zaleca, aby po zabiegu stosować pasty remineralizujące szkliwo. Rodzajów past jest bardzo wiele. Często nie zwracamy na to uwagi i wybieramy np. najtańszą albo kierujemy się marką. To nie najlepszy pomysł. Istnieje wiele rodzajów past, które różnią się przeznaczeniem czy też inaczej – działaniem. Poznaj podstawowe rodzaje past i ich charakterystykę.

Dla dzieci

Pasty do zębów dla dzieci to osobna kategoria past. Nie zawierają fluoru, gdyż łatwo go przedawkować, a zapotrzebowanie dzieci jest niskie. Mają małą ilość substancji ścierających, gdyż zęby i dziąsła dzieci są wrażliwsze. Wyróżniają się również owocowym przyjemnym smakiem. Trzeba uważać jednak, by dziecko jej nie połykało.

Bez fluoru

Idealna dla osób, które cierpią na fluorozę lub się jej obawiają. W niektórych miastach w Polsce stężenie fluoru w wodzie jest tak wysokie, że ryzyko przedawkowania jest bardzo wysokie.

Pasty wybielające i dla palaczy

Pasty wybielające czy też ścierające, bo na tym to „wybielanie” właśnie się opiera, nie zalecane są jako pasty codziennego użytku. Mają bardzo duży współczynnik ścieralności, więc przy dłuższym użytkowaniu może doprowadzić do nadwrażliwości i podrażnień dziąseł.

Pasty remineralizujące

Pasty te odbudowują szkliwo, w którym znajdują się zarysowania, a nawet drobne ubytki. W ich składzie znajdują się cząsteczki bardzo podobne w składzie do szkliwa. Nie są przeznaczone dla dzieci.

Pasty na nadwrażliwość

Nadwrażliwość to dolegliwość bardzo dokuczliwa na co dzień. Powodem nadwrażliwości są odsłonięte szyjki zębowe oraz uszkodzone lub zbyt cienkie szkliwo. Pasty te zawierają substancję, które zamykają kanaliki zębowe, przez które bodźce dostają się przez zębinę do miazgi i powodują ból.

Pasty odświeżające

Pasty te stawiają na rześki oddech o umyciu zębów. Dużo jest w składzie mentolu, mięty, itp. Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie tlenowców z jamy ustnej, bo to one powodują nieprzyjemny zapach.

White&Beauty zaprasza na wybielanie zębów w Krakowie. Możesz wykonać również zabieg higienizacji.