Jak żyć z implantem? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jak żyć z implantem? |

Jak żyć z implantem?

  • -

Jak żyć z implantem?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty nie traktuje implantów ani koron jako przeciwwskazania do zabiegu ani ich nie uszkadza. Trzeba jednak wiedzieć, że sztuczne materiały stomatologiczne się nie wybielają. Ich kolor może się lekko odświeżyć w kontakcie z żelem i lampą, lecz nie będzie to taki efekt, jak przy zębach własnych. Warto pomyśleć o wybielaniu przed założeniem implantów, aby dobrać kolor korony do naturalnej barwy zębów.

Co robić po wszczepieniu implantu?

Po wszczepieniu implantów należy szczególnie skupić się na higienie jamy ustnej. Powinniśmy chronić ranę przed bakteriami i osadem, który lubi osadzać się na szwach. Dwie godziny po zabiegu można pić wyłącznie zimną wodę, a pierwszy lekki i zimny posiłek można zjeść po 4 godzinach. Zalecamy, aby ciepłych pokarmów unikać przez ok. 24 h. Nie płucz jamy ustnej i nie szczotkuj okolic rany. Unikaj również wysiłku, np. basenu, sauny, bo to może spowodować odrzucenie przeszczepu. Nie możesz również palić papierosów. Następnie przez tydzień zęby szczotkujemy miękką szczoteczką i płuczemy specjalnym płynem. Potem wszystko wraca do normy.

Trwałość implantu zależy od naszej kości, od rodzaju materiału wykonania, stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu naszego zdrowia. Trwałość implantów przedłużają wizyty kontrolne u stomatologa.

Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!