Jaką kupić szczoteczkę do zębów? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jaką kupić szczoteczkę do zębów? |

Jaką kupić szczoteczkę do zębów?

  • -

Jaką kupić szczoteczkę do zębów?

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg estetyczny, ale również misja. Dokładamy wszelkich starań, aby poszerzyć wiedzę Polaków i rozpowszechnić profilaktykę. Przykładamy wagę do takich kwestii, jak higiena zębów, systematyczne wizyty stomatologiczne, dieta czy wybór preparatów. W tym artykule skupmy się na wyborze szczoteczki do mycia. Na co zwracać uwagę?

Rodzaje szczoteczek do zębów

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze i skuteczniejsze szczoteczki. Przy uginających się pułkach sklepowych często nie wiemy, co wybrać. Wyróżnić można 4 podstawowe rodzaje: manualne, elektryczne, soniczne i specjalistyczne.

  1. Szczoteczka manualna (tradycyjna) jest najczęściej spotykana i najtańsza.  Składa się z główki z włóknami, szyjki oraz rączki. Wybierając produkt z tej grupy, należy zwrócić uwagę na wielkość główki, elastyczność szyjki i wygodną rączkę. Nie warto zwracać uwagi na to, że po drugiej stronie główki jest skrobaczka do języka. Nie warto używać jej do czyszczenia języka, bo przenosi bakterie z zębów. Lepiej zakupić osobną skrobaczkę.
  2. Szczoteczka specjalistyczna – są to szczoteczki, które znajdziesz w sklepach medycznych lub ortodontycznych. Wyróżnić można szczoteczki do zębów w aparacie ortodontycznym, po operacji, do implantów, jednopęczkowe czy międzyzębowe.
  3. Szczoteczka elektryczna – składają się z wymiennych końcówek z główką z włosiem, baterii i silnika elektrycznego. Mogą wykonywać podczas mycia nawet trzy rodzaje ruchów: pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne. Przy czym ruchów jest o wiele więcej niż byśmy byli w stanie wykonać szczoteczką manualną. Nie da się ukryć, że są skuteczniejsze niż ich poprzednicy, lecz niestety o wiele droższe.
  4. Szczoteczka soniczna – to najnowocześniejszy rodzaj szczoteczki, gdzie główka wprowadzana jest w ruch pulsacyjny i emituje fale ultradźwiękowe. Ultradźwięki rozbijają płytkę nazębną i usuwają bakterie. Oparte jest to na podobnym działaniu, jak skaling ultradźwiękowy. Producenci wnoszą, że szczoteczki te są skuteczniejsze od elektrycznych.

Zapraszamy na wybielanie zębów do Krakowa!