Jakie są sposoby na ból zębów? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Jakie są sposoby na ból zębów? |

Jakie są sposoby na ból zębów?

  • -

Jakie są sposoby na ból zębów?

Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty to sposób na piękne białe zęby. Najpierw jednak warto sprawdzić, czy nie masz przeciwwskazań do tego zabiegu, np. próchnicy. Pierwszym sygnałem, że coś się dzieje z naszym uzębieniem jest nadwrażliwość, a kolejnym ból zębów. Ból może mieć różny stopień intensywności od lekkiego dyskomfortu po paraliżujący ból, który nie pozwala jeść, spać czy pracować. W jaki sposób walczyć z bólem? Najlepiej udać się prosto do stomatologa, który najczęściej przyjmie osobę z bólem bez kolejki. Zobacz, jakie są inne sposoby na doraźne uśmierzenie bólu.

Sposoby na ból zębów 

  1. Dobrym rozwiązaniem doraźnym jest zażycie paracetamolu lub przy większym bólu innych popularnych środków przeciwbólowych.
  2. Ciepły napar z szałwii lub z rumianku może złagodzić ból przy stanach zapalnych dziąseł.
  3. W walce z bólem pomocne będzie rzucie gożdzików, czyli przyprawy, która pochodzi z drzewa goździkowego.
  4. Jeśli ubytek jest duży, można nasączyć patyczek w oleju goździkowym i włożyć go w ubytek, co złagodzi ból i zmniejszy stan zapalny.
  5. Ból przy przegryzaniu może świadczyć, że stworzył się ropień. Jedzm więc drugą stroną zębów.
  6. Ból, opuchlizna i pulsowanie to symptomy stanu zapalnego, który  dotknął korzenia i miazgi. W tym wypadku konieczna jest bardzo szybka wizyta u stomatologa. Można go złagodzić środkami przeciwbólowymi i pukaniem jamy ustnej zimnym naparem z mięty. Dodatkowo można zmniejszyć obrzęk, stosując okłady z lodu.
  7. Ból całej szczęki, który obejmuje uszy i głowę udaj się natychmiast do stomatologa.

Jeśli zaleczysz już swoje zęby, zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty