Kwasowa erozja szkliwa Kwasowa erozja szkliwa

Kwasowa erozja szkliwa

  • -

Kwasowa erozja szkliwa

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg, który można wykonać u osób z zębami w dobrym stanie. Co to znaczy? Na powierzchni, na którą nakładany jest żel nie mogą występować ubytki. Szyjki zębowe nie powinny być bardzo odsłonięte. Ponadto szkliwo nie powinno być zbyt mocno zniszczone, np. przez kwasową erozję szkliwa. Co to takiego?

Definicja kwasowej erozji szkliwa

Musimy mieć świadomość, że szkliwo to najtwardsza tkanka w ludzkim organizmie. Niektóre substancje mogą ją osłabić czy też zmiękczyć. Związki chemiczne, które niszczą nasze zęby to kwasy, które pochodzą z naszej żywności. Każdego dnia nasze zęby muszą odpierać ataki wielu bakterii oraz kwasów. Osłabione szkliwo łatwiej zetrzeć. Z biegiem czasu staje się cieńsze, matowe, a potem nawet przezroczyste. Żółta zębina zaczyna przez nie prześwitywać, więc wydaje nam się, że mamy bardzo przebarwione zęby. Kwasowa erozja szkliwa to uszkodzenie twardych tkanek uzębienia spowodowane właśnie przez kwasy.

Jednym ze skutków kwasowej erozji szkliwa jest powstawanie tzw. ubytków erozyjnych. To nic innego, jak ubytek w szkliwie spowodowany oddziaływaniem kwasów, a także pod wpływem czynników mechanicznych, np. obgryzania paznokci czy zgrzytania zębami. Często erozyjny ubytek szkliwa to również miejsce, gdzie szkliwo się po prostu przetarło.

Jak poznać, że doszło do kwasowej erozji szkliwa?

Pierwszym symptomem negatywnego działania kwasów można poznać na pierwszy rzut oka. Zęby stają się przezroczyste. Zaczynamy również odczuwać nadwrażliwość, gdyż szkliwo niewystarczająco ochrania zębinę. Bodźce kanalikami w zębinie dostają się do nerwów w miazdze.

Zapraszamy do White&Beauty na wybielanie zębów w Krakowie!

.