Metody szczotkowania zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Metody szczotkowania zębów |

Metody szczotkowania zębów

  • -

Metody szczotkowania zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg, który polega na utlenianiu przebarwień. Nie ingerujemy w strukturę zęba. Zarówno żel, jak i lampa są całkowicie bezpieczne. Wykonanie zabiegu nie zwalnia nas z obowiązku właściwej higieny jamy ustnej.

Podstawową czynnością podczas codziennej higieny jest szczotkowanie zębów. Niestety często robimy to dość bezmyślnie i za krótko. Czas szczotkowania zębów nie powinien być krótszy niż 2 minuty. Istnieją również różne metody szczotkowania zębów. Poznaj je!

Metoda roll – zwana również metodą obrotowo-wymiatającą przeznaczoną dla osób z chorobami przyzębia. Jej skuteczność nie jest duża, ale za to nie jest inwazyjna. Przystaw szczoteczkę pod kątem 45 stopni i przesuwaj po dziąsłach i koronach w ruchach obrotowo-wymiatających. Omijaj części zębów przy szyjkach.

Metoda Stillmann – zwana masująco-oczyszczającą, którą powinny szczególnie stosować osoby z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Pod kątem 45 stopni ustaw szczoteczkę częściowo na dziąśle z włosiem skierowanym ku korzeniom. Przesuwaj szczoteczkę ku koronie, wykonując ruch poprzecznie wibrujący.

Metoda Fones – najczęściej stosowana metoda zwana okrężną. Ustaw szczoteczkę pod kątem prostym i wykonuj orężne ruchy obrotowe.

Metoda Bass – inaczej zwana wibrującą. Za jej pomocą pozbędziesz się bakterii z kieszonek zębowych. Ustaw szczoteczkę pod kątem 45 stopni w pobliżu szyjek zębowych. Wykonuj nie zbyt mocne ruchy drgająco-wibrujące.

Metoda Charters – zaleca się jej stosowania osobom, które borykają się z chorobami przyzębia. Szczoteczkę ustaw pod kątem 45 stopni z włosiem ustawionym w kierunku korony. Włosie powinno zachodzić na dziąsło. Wykonuj ruchy obrotowe, uciskając lekko dziąsła.

Metoda pozioma – inaczej wymiatająca. Ustaw szczoteczkę pod kątem prostym (pionowo) do zębów od strony języka i wymiataj płytkę bakteryjną.

Metoda pionowa – ustaw szczoteczkę do powierzchni żujących zębów i przesuwaj poziomo.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie do White&Beauty!