Nadwrażliwość – działania profilaktyczne – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Nadwrażliwość – działania profilaktyczne |

Nadwrażliwość – działania profilaktyczne

 • -

Nadwrażliwość – działania profilaktyczne

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg, który wymaga, aby dziąsła i szkliwo były w dobrym stanie. Wiadomo, że lepiej zabiegać niż leczyć. Postawmy, więc na profilaktykę. Poniżej znajdziesz kilka rad, jak dbać o zęby i dziąsła, aby nie nabawić się nadwrażliwości.

 1. Oczyszczaj zęby z kamienia i osadu nazębnego – na zębach osadza się płytka nazębna (bakterie i resztki jedzenia). Po pewnym czasie twardnieje i tworzy się z niej kamień nazębny, który osadza się na złączeniu zęba z dziąsłem. Wciska się pod dziąsło, a ono pod jego naporem się obniża. W taki sposób odsłania się szyjki zębowe, co powoduje nadwrażliwość. Zalecamy skaling i piaskowanie, co 6 miesięcy.
 2. Unikaj szczoteczek z twardym włosiem – mocno przyciskając taką szczoteczkę, możemy spowodować mechaniczne uszkodzenie szkliwa (pęknięcia) i dziąseł.
 3. Wybieraj pastę ze średnim wskaźnikiem ścieralności – na opakowaniu past znajduje się wskaźnik ścieralności RDA, który nie powinien być wyższy niż 80, dla past do użytku codziennego. Nie używaj do codziennej pielęgnacji past wybielających, gdyż mają one wysoki wskaźnik ścieralności. Drobinki znajdujące się w takich pastach rysują szkliwo, mogąc doprowadzić do nadwrażliwości.
 4. Zwracaj uwagę, aby racjonalnie spożywać produkty, zawierające dużo kwasów, np. cytrusy – kwasy przyczyniają się do demineralizacji szkliwa, a więc do jego osłabienia. Pamiętaj, aby bezpośrednio po zjedzeniu czegoś kwaśnego nie myć zębów, gdyż wtedy szkliwo pozbawione jest ochrony. Przed umyciem zębów, najlepiej przepłukać jamę ustną najpierw wodą.
 5. Stosuj preparaty wzmacniające szkliwo, np. płyn do płukania z fluorem – trzeba przy wyborze past lub płynu do płukania wybierać, takie, które wzmocnią nasze zęby. Patrz, więc na skład preparatu a nie na smak. Musisz jednak wiedzieć, że nadmiar np. fluoru również jest szkodliwy
 6. Nie używaj zębów jako narzędzia, np. nożyczek – tego chyba nie trzeba komentować. Nie śliń palców, aby przekartkować zeszyt czy banknoty. Nie otwieraj opakowań. Nie odgryzaj taśmy samoprzylepnej.
 7. Nie gryź twardych przedmiotów, np. ołówka czy długopisu – gryzienie twardych przedmiotów może spowodować uszkodzenia szkliwa. Na tych przedmiotach znajdują się również szkodliwe bakterie.
 8. Nie obgryzaj paznokci – na i pod paznokciami znajduje się mnóstwo bakterii. Dodatku paznokcie to również twardy przedmiot. Uważaj, żeby nie pogubić zębów.
 9. Wylecz się ze zgrzytania zębami – to choroba, czyli bruksizm. Poprzez zgrzytanie pęka i ściera się szkliwo. Uszkodzone szkliwo – nadwrażliwość.
 10. Dbaj o ogólny stan zdrowia – nadwrażliwość może być pośrednio wywołana złym ogólnie stanem zdrowia i takimi chorobami, jak np. cukrzyca, bulimia, AIDS.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty!