Nadwrażliwość – nie musisz z tym, żyć! – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Nadwrażliwość – nie musisz z tym, żyć! |

Nadwrażliwość – nie musisz z tym, żyć!

  • -

Nadwrażliwość – nie musisz z tym, żyć!

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg całkowicie bezpieczny. Innowacyjny skład żelu nie ingeruje w strukturę zęba i nie niszczy szkliwa. Podczas wybielania zębów w niektórych przypadkach może pojawić się nadwrażliwość, która znika w ciągu maksymalnie 24 h. Nadwrażliwość może się pojawić, jeśli występują mikropęknięcia szkliwa, odsłonięte są szyjki zębowe i zęby oraz dziąsła są wrażliwe po zabiegu skalingu i piaskowania. Wielu z nas nadwrażliwość towarzyszy jednak na co dzień. Dowiedz się więcej o tej dolegliwości.

Nadwrażliwość – co to takiego?

Nadwrażliwość jest to odczuwanie przeszywającego bólu najczęściej pod wpływem zimnych, gorących, słodkich bądź kwaśnych napoi, a nawet podczas mycia zębów. Do dwóch najczęstszych bezpośrednich przyczyn nadwrażliwości zaliczamy: odsłonięte szyjki zębowe oraz uszkodzenia szkliwa.

Przyczyny nadwrażliwości

Najwięcej szkód Twoim zębom przysparza środowisko kwaśne w jamie ustnej, przez które demineralizuje się szkliwo. Kwaśny odczyn śliny powoduje nasza dieta, a więc to co jemy i pijemy. Przyjmowane lekarstwa, niska odporność organizmu, wymioty czy nie dobór witamin i minerałów również może spowodować osłabienie szkliwa, a w konsekwencji nadwrażliwość. Uszkodzenia mechaniczne również powodują szkliwo. Co to znaczy? Zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci, gryzienie twardych przedmiotów, kolczyk w języku, twarda szczoteczka mogą spowodować uszkodzenia szkliwa. Pęknięte szkliwo przestaje ochraniać właściwie zębinę i unerwioną miazgę, czego skutkiem jest nadwrażliwość.

Sposoby zapobiegania nadwrażliwości

  • oczyść zęby z kamienia i osadu poprzez skaling i piaskowanie
  • stosuj szczoteczkę z miękkim włosiem
  • wybieraj pasty wzmacniające szkliwo z niskim wskaźnikiem ścieralności ok. 30 RDA
  • szczotkuj zęby techniką wymiatającą
  • odczekaj godzinę ze szczotkowaniem zębów po spożyciu kwaśnych produktów, np. wypiciu soku pomarańczowego
  • przed szczotkowaniem opłucz zęby wodą
  • leczenie wdrożone przez stomatologa

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków do White&Beauty!