Najważniejsze parametry szczoteczek elektrycznych – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Najważniejsze parametry szczoteczek elektrycznych |

Najważniejsze parametry szczoteczek elektrycznych

  • -

Najważniejsze parametry szczoteczek elektrycznych

Faktem jest, że szczoteczki tradycyjne (manualne) różnią się od szczoteczek elektrycznych. Wiele przemawia na korzyść elektrycznego odpowiednika. Czyści skuteczniej przy mniejszym nakładzie pracy. Oczywiście trzeba się liczyć z większymi kosztami. Szczoteczkę manualną kupisz już za kwotę ok. 10 zł. Szczoteczka elektryczna to koszt ok. 150 zł. Dodatkowo trzeba pamiętać, że szczoteczkę bądź końcówkę do szczoteczki należy wymieniać, co trzy miesiące. Nowa końcówka do szczoteczki elektrycznej to koszt ok. 20-30 zł. Jeśli pogodziłeś się z większymi kosztami, zwróć jeszcze uwagę na częstotliwość i rodzaj ruchów szczoteczki, waga oraz długość pracy na baterii.

Częstotliwość i rodzaje ruchów

Na rynku spotkać można szczoteczki, które wykonują trzy rodzaje ruchów: pulsacyjne, rotacyjne i oscylacyjne o różnej częstotliwości. Najlepsze z nich wykonują te trzy ruchy jednocześnie. Ruchy pulsacyjne mają częstotliwość od 10 000 do 40 000  ruchów, a ruchy oscylacyjne i rotacyjne od 2 000 do 10 000 ruchów. Czym większa częstotliwość, tym skuteczniejsze czyszczenie. Warto wybrać szczoteczkę, która będzie miała dwa tryby pracy: szybki i wolny. Tryb wolny nadaje się doskonale, jeśli pojawią się afty, stany zapalne czy nadwrażliwość.

Waga

Jeśli decydujemy się na szczoteczkę elektryczną, zależy nam na komforcie korzystania. Pod tym względem waga urządzenia jest bardzo ważna. Nie może być zbyt ciężka. Najczęściej waga waha się od 300 do 350 g.

Wytrzymałość baterii 

Czym bardziej wytrzymała bateria tym lepiej. Czym nowsze modele, tym producenci starają się wydłużyć czas pracy baterii. Można powiedzieć, że standardem jest wytrzymałość na poziomie 3 dni szczotkowania 2 razy dziennie po 2 minuty. Nowsze modele wytrzymają nawet 5 dni.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie, aby cieszyć się jeszcze piękniejszym uśmiechem!