Naturalni sprzymierzeńcy naszych zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Naturalni sprzymierzeńcy naszych zębów |

Naturalni sprzymierzeńcy naszych zębów

  • -

Naturalni sprzymierzeńcy naszych zębów

Piękne zęby to przede wszystkim zdrowe zęby. Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty pomoże pozbyć się przebarwień, ale nie sprawi, że Twoje zęby staną się silne i mocne. Tylko Ty możesz to zrobić! Najważniejsze dla naszych zębów są trzy rzeczy: codzienna higiena, dieta i systematyczne odwiedziny u stomatologa.

Przyjrzyjmy się, więc naszej diecie. Często powtarza się, że tego i tego, i jeszcze tego nie wolno jeść. Im ktoś nam bardziej powtarza, tym nam się bardziej chce. Aby Was nie skłaniać do złego, powiem, co warto jeść.

Wapń pod każdą postacią – budulec naszych zębów i kości znajdziemy w orzechach, ciemnym pieczywie, roślinach strączkowych, szczypiorku, natce pietruszki, pestkach słonecznika, ziarnach sezamu, migdałach czy figach.

Witamina D – regulującą gospodarkę wapniowo-fosforanową i mineralizacje szkliwa spotkamy w rybach, tranie, żółtkach jaj, kukurydzy, maśle, kakao i promieniach słońca.

Witamina A – działająca bakteriobójczo znajduje się w szpinaku, marchwi, agreście, melonie, kapuście, moreli, dyni, jajach, wątróbce i czerwonym mięsie.

Witamina C – zapobiegająca odsłanianiu się szyjek zębowych i wzmacniająca naczynia krwionośne dostarczamy z: cytrusów, pomidorów, ziemniaków, kapusty, kiwi, selera, czerwonej papryki.

Fluor – działając antybakteryjnie rozcieńcza kwasy w jamie ustnej. Spotkamy go w rybach, soli fluorowanej, cielęcinie, ryżu, wodzie mineralnej, herbacie.

Ostatnio naukowcy odkryli, że suszony korzeń lukrecji dzięki dwóm swoim składnikom jest bardzo skuteczny w eliminowaniu bakterii, które przyczyniają się do ubytków w zębach. No to smacznego!

Zapraszamy do gabinetu White&Beauty na wybielanie zębów w Krakowie!