Nić dentystyczna naszym sprzymierzeńcem – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Nić dentystyczna naszym sprzymierzeńcem |

Nić dentystyczna naszym sprzymierzeńcem

  • -

Nić dentystyczna naszym sprzymierzeńcem

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg, który wymaga przygotowania zębów poprzez wyleczenie ubytków i oczyszczenie zębów z osadu i kamienia nazębnego. Namawiamy gorąco do tego, aby zadbać właściwie o higienę jamy ustnej, bo to jest podstawą pięknego uśmiechu. Nie ma czystych zębów bez nici dentystycznych. 90% z nas zmaga się z próchnicą. Problem stanowczo, by się zmniejszył, jeśli Polacy zadbali bardziej o higienę jamy ustnej.

Nawet, szczotkując zęby po każdym posiłku nie uchronisz się przed próchnicą, jeśli nie wyczyścisz przestrzeni międzyzębowych. Resztki jedzenia zalegają tam, co jest pożywką dla bakterii, odpowiadających za próchnicę. oprócz próchnicy resztki jedzenia mogą spowodować kamień nazębny i choroby przyzębia. Stomatolog od razu odgadnie, czy nitkujesz zęby regularnie. Jeśli nie, to w miejscach styku zębów pojawiają się przebarwienia, osad i ubytki. Badania pokazały, że korzystanie z nici wydłuża życie zębów nawet do 6 lat.

Jaką nić wybrać? Nici wykonane są z różnym materiałów i mają różną grubość. Najważniejsze jest, aby nici z łatwością wchodziły między zęby.

W jaki sposób używać nici dentystycznej?

Dentyści zalecają, aby nitkować zęby ok. 3-5 minut codziennie. Nawet 1 minuta nitkowania jest zdrowsza niż wcale. Pamiętaj, że przy każdej szczelinie używać nowego fragmentu nici, aby nie przenosić resztek. Zobacz, jak to zrobić poprawnie.

nitkowanie-zebow

Źródło

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!