Nie uwierzysz, że to niszczy Twoje zęby Nie uwierzysz, że to niszczy Twoje zęby

Nie uwierzysz, że to niszczy Twoje zęby

  • -

Nie uwierzysz, że to niszczy Twoje zęby

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to sposób na piękny uśmiech. Niewielu z nas może się poszczycić hollywoodzkim uśmiechem. Często nawet gwiazdy filmowe zawdzięczają ten uśmiech sprawnemu grafikowi komputerowemu lub/i licówkom.  Tylko czy trzeba zniszczyć szkliwo, żeby mieć biały uśmiech? NIE! Przyjdź do nas i się przekonaj.

Wróćmy jednak do tematu. Piękne i zdrowe zęby to nie dar. To często ciężka praca i dużo wyrzeczeń. Dlaczego ciężka praca? Bo nie wystarczy szczotkować zębów minutę, a przynajmniej ponad 2. Dodatkowo należy je nitkować. Czyścić język. Używać płynu do płukania jamy ustnej. Regularnie chadzać do stomatologa. A dlaczego wyrzeczeń? Dlatego, że wiele produktów należy unikać. Wyplewić przyzwyczajenia, np. obgryzanie paznokci czy gryzienie długopisu.

To że niektóre dania czy produkty są niezdrowe wie każdy. Składnikiem, którego powinniśmy unikać są cukry. Istnieją jednak potrawy, których byśmy nie posądzali o „niecne” zamiary wobec naszego uzębienia. Do takich produktów należą: sos barbecue, witaminy do żucia, suszone owoce, soki owocowe i białe wino. Zaskoczony?

Sezon grillowy, który trwa od wiosny do zimy, to prawdziwe wyzwanie dla naszych zębów. Trudno sobie wyobrazić grillowanie bez ulubionego sosu. Niestety sos barbecue zawiera bardzo dużą ilość cukru, co sprawia, że jest szczególnie dla zębów niebezpieczny. Jeśli chodzi o witaminy do żucia, które zagościły do aptek. Niestety tak jak zwykłe gumy zawierają dużą ilość cukru. Przylepiają się do powierzchni zębów i przyczyniają do znacznej demineralizacji szkliwa. Owoce są bardzo zdrowe i potrzebne. Wie to każdy. Jednak suszone owoce pozbawione wody sprawiają, że błonnik oblepia zęby tak jak wyżej wymienione gumy do żucia. Po zjedzeniu suszonych owoców wyszczotkuj zęby i zastosuj nić. Soki owocowe choć zdrowe to (jeśli kupne) zawierają bardzo dużą ilość cukru. Ani to dobre dla talii, ani dla zębów. Niestety naturalne soki owocowe chociaż mają mniej cukru to nadal zawierają kwasy owocowe. Kwasy owocowe doprowadzają do kwasowej erozji szkliwa. Co do wina, krąży opinia, że tylko czerwone wino nie służy naszym zębom. Okazuje się jednak, że białe również niszczy szkliwo i powoduje, że barwiące produkty mają większe pole do popisu.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie!

.