Niebezpieczeństwa przy wybielaniu zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Niebezpieczeństwa przy wybielaniu zębów |

Niebezpieczeństwa przy wybielaniu zębów

  • -

Niebezpieczeństwa przy wybielaniu zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty jest to jedna z najbardziej bezpiecznych metod wybielania zębów. Niestety nie wszystkie sposoby na piękny biały uśmiech są bezpieczne dla naszych zębów. Przyjrzyjmy się niebezpieczeństwom, jakie na nas czyhają.

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty

Po pierwsze trzeba wybrać profesjonalny gabinet. Gabinety sieci White&Beauty to profesjonaliści. Dbamy stale o podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników. Używamy oryginalnych sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych lamp oraz specjalistycznych żeli wybielających. Naszym klientom zapewniamy bezbolesny, bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg, który pozwoli cieszyć się efektami nawet przez 1,5 roku.

Niebezpieczne metody wybielania zębów

  1. Wybielanie sokiem z cytryny – sok z cytryny (oraz innych cytrusów) zawiera duże stężenie kwasów. Niestety kwasy podrażniają dziąsła i prowadzą do osłabienia szkliwa. Po samym zjedzeniu cytrusów należy odczekać 0,5-1 h do umycia zębów. Dlaczego? Kwas zmiękcza szkliwo, które podczas szczotkowania możemy poważnie uszkodzić. Skutkiem może być nadwrażliwość.
  2. Wybielanie solą – sol obniża pH w ustach, dzięki czemu bakterie próchnicze mają idealne środowisko rozwoju. Jeśli niskie pH utrzymuje się długo, dochodzi do demineralizacji szkliwa, a w konsekwencji do próchnicy.
  3. Wybielanie sodą oczyszczoną – drobinki sody działają, jak papier ścierny. Poddane działaniu sody zęby stają się słabsze i wykazują większą podatność na przebarwienia.
  4. Wybielanie zębów węglem leczniczym – zarysowuje powierzchnie zębów podobnie jak soda oczyszczona.
  5. Wybielanie zębów pastami wybielającymi – niewłaściwie dobrana pasta do zębów może uszkodzić szkliwo. Jednym z wyznaczników past do zębów jest współczynnik ścieralności RDA. W przypadku past wybielających współczynnik ten wynosi ponad 100. Zawiera więc drobinki, które ścierają przebarwienia z zębów. Jeśli mamy słabe szkliwo, a zastosujemy pastę o wysokim współczynniku, możemy doprowadzić do powstania niebezpiecznych uszkodzeń szkliwa oraz podrażnienia dziąseł.
  6. Wybielanie nakładkowe – profesjonalne wybielanie wykonane przez stomatologa polega na tym, że wykonuje się odlew zębów i na tej podstawie wykonuje się nakładki. W nakładki wciska się żel i nakłada na zęby na noc. Proces powinien trwać około 2-3 tygodni, chyba że stomatolog zadecyduje inaczej. Problemem jest długotrwałe poddawanie zębów żelem wybielającym o zbyt dużym stężeniu. Zbyt silny żel i zbyt długie wybielanie może doprowadzić do dużej nadwrażliwości i demineralizacji szkliwa.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!