Ósemki – jak sobie z nimi radzić? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Ósemki – jak sobie z nimi radzić? |

Ósemki – jak sobie z nimi radzić?

  • -

Ósemki – jak sobie z nimi radzić?

Wybielanie zębów w Krakowie jest możliwe, jeśli nasze zęby i dziąsła są w dobrym stanie. Niestety nawet, jeśli idealnie dbamy o nasze uzębienie wszystko mogą zepsuć wychodzące ósemki. Dziąsła bolą, zęby się stłaczają, a ósemki nie mają miejsca, aby prawidłowo się ułożyć.

Potrzebne nam są te ósemki?

Ósemki powinny służyć di rozdrabniania i żucia jedzenia. Z biegiem czasu ewolucja sprawiła, że przestały być potrzebne.Inne zęby trzonowe doskonale radzą sobie same z tymi zadaniami.  Ewolucja sprawiła, że zmniejszyła się szczęka człowieka, więc przestały się one mieścić. Wychodzą one najczęściej w pozycji, która uniemożliwia spełnianie swojej roli i pociąga za sobą nie tylko ból, a również inne problemy.

Coraz częściej decydujemy się na wyrwanie ósemek. Jakie przesłanki przemawiają za ich usunięciem? Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie w zależności od wieku i problemów z ósemkami, które występują.

Pomyśl o usunięciu ósemek, jeśli:

  • nie wyszły do końca, znajduje się w ich pobliżu płat dziąsła, pod którym mogą gromadzić się bakterie i wdać się może stan zapalny,
  • mając do wyboru leczenie trudne leczenie kanałowe, a ekstrakcję ósemki – zalecamy usunięcie zęba,
  • stłaczają inne zęby, powodując problem ortodontyczny,
  • wrastają w policzek.

Ekstrakcja ósemki wiąże się z wykonaniem zabiegu w znieczuleniu miejscowym i usunięciu kilku szwów. Należy bezwzględnie stosować zalecenia lekarza, czyli: przez dobę nie palić, unikać intensywnego płukania ust, delikatnie czyścić zęby w pobliżu rany, nie pić alkoholu i kawy i nie spożywać twardych (wymagających przeżuwania) produktów. Dodatkowo może pomóc zimny okład dla zmniejszenia obrzęku i ulgi w bólu.

White&Beauty zaprasza na wybielanie zębów Kraków