Piaskowanie a wybielanie zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Piaskowanie a wybielanie zębów |

Piaskowanie a wybielanie zębów

  • -

Piaskowanie a wybielanie zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty zaleca, aby przed zabiegiem oczyścić zęby z kamienia i z osadu nazębnego. Kamień i osad to kolejna warstwa dzieląca żel oraz lampę i przebarwienia w naszych zębach. Po pierwsze efekt wybielania będzie skuteczniejszy, a po drugie nie usuwanie ich jest niezdrowe dla zdrowia naszych zębów.

Skąd się bierze osad nazębny? 

Osad to mieszanka resztek pokarmu, obumarłych komórek błony śluzowej oraz bakterii. Bakterie te odpowiadają za choroby dziąseł, np. zapalenia, czy paradontoza i powstawanie ubytków w zębach. Osad z biegiem czasu zamienia się w złóg kamienia, który osadza się coraz niżej odsłaniając szyjki zębowe. Odsłonięte szyjki zębowe to nadwrażliwość, a przewlekłe stany zapalne to prosta droga do paradontozy. Rozwiązanie to PIASKOWANIE.

Piaskowanie powinno być wykonywane raz w roku, a nawet częściej jeśli palisz, pijesz ogromne ilości kawy i herbaty, nosisz aparat, Twoje zęby są stłoczone. Klienci w czasie zapisania się na wybielanie zębów pytają, czy piaskowanie jest konieczne. Jeśli na zębach zalega duża ilość osadu, to należy wykonać piaskowanie. Każdej ze stron zależy na najlepszym efekcie zabiegu wybielania. Nie bój się piaskowania! Jest to praktycznie bezbolesny zabieg, a lekkie podrażnienie dziąseł może się przytrafić osobom z bardzo wrażliwymi zębami.

Zabieg pod ciśnieniem rozpyla w buzi proszek, tzw. piasek, co pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Potem należy odessać piasek za pomocą ssaka. Cały zabieg trwa ok. 15 minut i kosztuje około 100 zł. Warto również pomyśleć o fluoryzacji, aby wzmocnić szkliwo. Pamiętaj, aby przez 3 godziny po zabiegu nie palić, spożywać produktów barwiących, takich jak: kawa, herbata, czerwone wino.

Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków do White&Beauty!