Próchnica niebezpieczna nie tylko dla zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Próchnica niebezpieczna nie tylko dla zębów |

Próchnica niebezpieczna nie tylko dla zębów

  • -

Próchnica niebezpieczna nie tylko dla zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty zwraca szczególną uwagę na konieczność zaleczenia ubytków próchnicznych, które są przeciwwskazaniem do zabiegu. Najpierw musisz ubytki zaleczyć, a potem dopiero możesz wybielać. Próchnica jest bardzo niebezpieczna. Często wydaje nam się, że próchnica to tyko dziura, ból i wyrwanie zęba, a jedyna konsekwencją jest nieestetyczne niepełne uzębienie. Niestety długotrwała próchnica doprowadzić może do wielu poważniejszych dolegliwości i chorób. Zobacz jakich!

Próchnica może powodować wiele dolegliwości i chorób, np. bóle głowy, choroby zatok i przyczynia się do zwiększenia zachorowalności na cukrzycę, problemów z nerkami, stawami czy sercem.

Próchnica dotyka 98% naszych rodaków w 2012 r. miało choroby przyzębia o różnym stopniu nasilenia, a ponad 18% silną paradontozę. Dane pokazują, że nasza świadomość i higiena jako narodu jest w bardzo złym stanie.

Problemy, jakie stwarza próchnica:

  1. Bakterie znajdujące się w zaatakowanej próchnicą jamie ustnej mogą przyczynić się do zakażenia całego organizmu.
  2. Bakterie przenoszone z krwią mogą wywołać stany zapalne nawet wydaje się odległych okolicach naszego ciała, np. płucach, stawach, nerwach wzrokowych, nerkach czy wsierdziu.
  3. Na takie stany zapalne reaguje układ immunologiczny, który chce ten stan zapalny zwalczyć. Walcząc może atakować nie tylko „agresora”, ale również własne komórki. Nieodwracalne uszkodzenia w organizmie człowieka mogą doprowadzić nawet do sepsy czy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.
  4. Badania pokazały, że choroby przyzębia przekładają się na wysoki poziom glukozy we krwi, czyli zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę. Po wyleczeniu chorób w obrębie jamy ustnej poziom glukozy spadał.
  5. Niektórzy specjaliści wnoszą, że choroby przyzębia mają wpływ na przedwczesne porody i niską wagę urodzeniową dzieci.
  6. Duże braki w uzębieniu powodują, że nie jesteśmy w stanie właściwie pogryźć pożywienia. Większe kęsy trafiają do żołądka, więc żeby je strawić wydziela się więcej soków żołądkowych, a w jego składzie są substancję wywołujące chorobę wrzodową.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!