Próchnica u dzieci – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Próchnica u dzieci |

Próchnica u dzieci

  • -

Próchnica u dzieci

Według najnowszych statystyk 91,8% piętnastolatków w Polsce zmaga się z problemem próchnicy. Na tle Europy wypadamy bardzo źle, porównując np. ze Szwecją, gdzie próchnice ma tylko 3% 15-latków. Jak zadbać o zdrowie naszych pociech?

Próchnica u dzieci 

Próchnica to problem nie tylko zębów stałych. Rozwija się na zębach mlecznych, a potem na przenosi się na te stałe. Najczęstszą przyczyną próchnicy naszych dzieci jest niewłaściwa higiena jamy ustnej i duża ilość słodyczy. Walka z bakteriami jest bardzo trudna i wymaga od nas świadomości i zaangażowania. Naukowcy w warunkach laboratoryjnych stwierdzili, że bakterie rozwijają się tak wolno, że zęby można by było myć co 48 godzin. Byłoby to możliwe, gdyby wyeliminować z naszej diety całkowicie węglowodany. Nie jest to jednak możliwe przy normalnym odżywianiu.

Przekąski a próchnica 

To właśnie przekąski między posiłkami są szczególnie groźne dla zębów naszych pociech. Coś słodkiego czy słodki napój to wręcz zbrodnia w stosunku do naszych zębów. Po myciu zębów, jak najdłużej należy pozwolić na kontakt zębów z węglowodanami. Wieczorem po umyciu zębów kategorycznie nie można nic jeść lub pić. Nawet jabłko czy szklanka mleka to prosta droga do próchnicy. Jeśli już kupisz dziecku coś słodkiego, lepiej aby była to np. czekolada niż kleiste cukierki.

Rady:

  1. Odwiedzaj z dzieckiem stomatologa, aby zaradzić pierwszym oznakom próchnicy i wyrobić w dziecku świadomość, że takie wizyty są konieczne.
  2. Nie dawaj dziecku nic jeść ani pić po wieczornym umyciu zębów
  3. Naucz swoje dziecko właściwej higieny jamy ustnej, np. mycia zębów
  4. Po przekąskach podaj dziecku gumę bez cukru, która przywraca w ustach naturalne pH, co zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy.

Dorosłych, którzy problemu z próchnicą nie mają, zapraszamy na wybielaniu zębów Kraków do White&Beauty.