Przegląd sposobów na białe zęby Przegląd sposobów na białe zęby

Przegląd sposobów na białe zęby

  • -

Przegląd sposobów na białe zęby

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wybielanie zębów. Białe zęby to marzenie wielu z nas. Krąży jednak wiele mitów. Często, wypróbowując wiele polecanych sposobów, poddajemy się. Tymczasem można pozbyć się przebarwień łatwo, szybko i w cale nie kosztuje to tak wiele. Ważne jest, aby pamiętać o bezpieczeństwie i sobie nie zaszkodzić.

Czemu zęby nie są białe?

Nie każdego człowieka naturalny kolor to biały. Odcień może się wahać od śnieżnobiałego do nawet brunatnego, czy szaroniebieskiego. Pod tym względem duże znaczenia ma odcień naszej zębiny, która z reguły ma odcień żółtawy. Szkliwo, które pokrywa zębinę jest jaśniejsze, lecz nie pokrywa jej równomiernie. Tam, gdzie jest grubsza warstwa np. na siekaczach zęby mogą być jaśniejsze, a tam gdzie powłoka jest mniejsza, np. na kłach – ciemniejsze. Na kolor naszych zębów ma również wpływ wiek, zażywane lekarstwa, niewłaściwa ilość fluoru, dieta, papierosy czy kamień nazębny.

Metody wybielania zębów

Sposoby na biały uśmiech można podzielić na domowe i profesjonalne. Metody naszych babć wg opinii stomatologów nie należą niestety ani do szczególnie skutecznych, ani bezpiecznych. Do takich metod najczęściej zaliczamy wykorzystanie sody, soli, cytryny lub węgla. Żaden z tych składników nie zawiera utleniaczy, które pozbywają się przebarwień. Działają bardziej powierzchownie. Dodatkowo cytryna wżera się w szkliwo, a zawarte kwasy niszczą je.

Może warto byłoby wspomnieć o metodach powiedzmy „półprofesjonalnych”, takich jak: pasty, paski, nakładki, żele, itp. Skuteczność tych środków zależy od stężenia substancji wybielającej. Należy jednak uważać, aby nie nabawić się nadwrażliwości. Jeśli już ktoś preferuje metodę nakładkową, lepiej udać się do stomatologa, aby wykonać nakładki idealnie dopasowane do szczęki. Metoda nakładkowa jest skuteczna, lecz trochę uciążliwa. Nakładki należy nosić przez około 2-3 tygodnie i przez cały czas stosować białą dietę. Zbyt duże stężenie żelu może spowodować dużą nadwrażliwość. Inaczej sytuacja się przedstawia z wybielaniem w White&Beauty. Jedna wizyta, a zęby są bielsze nawet o 14 odcieni.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty!

.