Przyczyny mineralizacji szkliwa – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Przyczyny mineralizacji szkliwa |

Przyczyny mineralizacji szkliwa

  • -

Przyczyny mineralizacji szkliwa

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty dba o zdrowie zębów swoich pacjentów. Nie tylko wykonujemy zabieg wybielania, ale również możesz oczyścić je z kamienia i osadu nazębnego poprzez skaling i piaskowanie oraz wzmocnić szkliwo, wykonując lakierowanie (inaczej fluoryzację). Zastanówmy się jednak, jakie są przyczyny osłabienia naszych zębów. Mówiąc o słabych zębach, mamy na myśli słabe szkliwo. Słabe szkliwo to tkanka z zaburzeniami mineralizacji.

Stomatolodzy zauważają problem z mineralizacją szkliwa już u małych dzieci. Badania pokazały, że w ponad połowie przypadków czynniki uszkadzające szkliwo zaburzyły mineralizację szkliwa nawet u dzieci ok. 1 roku życia. Problemy z zębami mlecznymi nijako „dziedziczą” zęby mleczne. Nie można więc zaniedbać uzębienia swojej pociechy i tkwić w przekonaniu, że zajmiesz się tym, jak mu stałe wyrosną. Często problemy pojawiają się już na etapie rozwoju szkliwa.

Jedną z częstych przyczyn zaburzeń mineralizacji szkliwa są zaburzenia w gospodarce wapniowo-fosforanowej. Poziom wapnia zależy od trzech czynników: wchłaniania wapnia z pożywania, wydalania wapnia z moczem oraz odkładania i mobilizacji wapnia w kośćcu.  Wchłanialność wapnia jest lepsza, gdy stosunek wapnia i fosforanów w spożytych produktach wynosi 1:1,5. Więcej wapnia wchłonie się w obecności laktozy, niektórych aminokwasów oraz gdy sok jelitowy ma niskie pH. Duże znaczenie dla wchłaniania wapnia i fosforanów ma witamina D3.

Fluor choć potrzebny w nadmiarze również wywołuje demineralizację szkliwa. Cieszą nas tendencje do zmniejszania fluorowania wody pitnej. Pamiętaj, że przy nadmiernym dostarczaniu fluoru może pojawić się fluoroza (białe plamy).

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty!