Refluks żołądkowy a zęby – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Refluks żołądkowy a zęby |

Refluks żołądkowy a zęby

  • -

Refluks żołądkowy a zęby

Masz problemy z żołądkiem? Zgaga Cię nie opuszcza? Możliwe, że cierpisz na refluks żołądkowo-przełykowy. Dolegliwość ta nawiedza miliony osób. Głównie objawia się zgagą, palącym bólem w klatce piersiowej oraz gorzkim posmakiem w ustach.

Refluks a Twoje uzębienie

W żołądku znajduje się sok żołądkowy, który składa się z kwasu solnego. W miejscu, gdzie przełyk łączy się z żołądkiem znajdują się dwa mięśnie, które mają zapobiegać cofaniu się treści żołądkowej do przełyku, czyli tzw. refluksowi. Jeśli praca tych mięśni jest zaburzona, treść żołądkowa cofa się do przełyku i męczy nas m.in. zgaga. Dzieje się tak dlatego, że ściany przełyku nie są odporne na działanie kwasu solnego. Kwas solny w przełyku grozi Twoim zębom, które kwasów bardzo nie lubią. Szkliwo pod ich wpływem staje się miękkie i szybciej się ściera.

Objawy refluksu 

  • zgaga,
  • gorzki smak w ustach,
  • piekący ból w klatce piersiowej,
  • kaszel w pozycji leżącej (treść dostaje się do płuc, które muszą się oczyścić).

Leczenie refluksu

Należy na początku stwierdzić bez wątpienia, że chodzi o refluks a nie o wywołujące podobne objawy choroby serca czy nawet nowotwór. Nie można leczenia zaniedbać, gdyż mogą pojawić się powikłania, np. zapalenie przełyku, wrzody żołądka a nawet nowotwór przełyku.

Bez wątpienia należy wyeliminować produkty, które wzmagają dolegliwości. Chodzi o takie substancje, jak: alkohol, pomidory, cytrusy, mięta, cebula, ostre przyprawy, tłuszcze, napoje gazowane, palenie, kawa czy czekolada. Osobom otyłym dolegliwości zmniejszą się wraz ze spadkiem wagi. Nie należy nosić obcisłych ubrań i uciskać paskiem tali. Spożywanie jedzenia małymi kęsami również jest wskazane. Lepiej jeść mniej, ale częściej i powoli. Jeśli to nie pomoże, należy zgłosić się do lekarza po odpowiednie lekarstwa.

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to zabieg bezpieczny dla szkliwa. Zapraszamy!