Skąd się bierze ból zębów? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Skąd się bierze ból zębów? |

Skąd się bierze ból zębów?

  • -

Skąd się bierze ból zębów?

Wybielanie zębów Kraków nie zastąpi zdrowego rozsądku. Pierwsza i najważniejsza zasada: „o zęby należy dbać”. Niestety nawet osoby dbające o higienę jamy ustnej nie raz i nie dwa odczuwały bóle zębów. Ból może mieć różną intensywność. Często dolegliwości są tak dokuczliwe, że utrudniają normalne funkcjonowanie człowieka (nie może spać, ani jeść). Najlepszym rozwiązaniem na ból jest wizyta u stomatologa. Niestety najlepsze rozwiązanie nie jest często najbardziej atrakcyjne, bo pojawia się strach przed stomatologiem. Długimi terminami wizyt nie można się tłumaczyć, bo najczęściej osoby z bólem są przyjmowane poza kolejką.

Powód bólu zębów

Najczęstszym powodów bólu zęba jest próchnica, odsłonięte szyjki zębowe lub pęknięcia szkliwa. Najczęściej zwiastunem bólu jest nadwrażliwość na zimne, ciepłe czy słodkie czy kwaśne produkty. Czasami zdarza się, że ból zęba związany jest z bardziej złożonym problemem, np. powiększeniem węzła chłonnego, neurologią czy problemami ze stawem żuchwowym. Sami nie jesteśmy w stanie ocenić przyczyny bólu. Próchnica to kolejny powód bólu zębów. Kiedy ubytek w strukturze zębów odsłania miazgę, w której znajdują się nerwy zębów. Kiedy miazga jest bardzo podrażniona może spowodować stan zapalny miazgi. Odsłonięte szyjki zębowe, obniżanie kieszonki zębowej i zapalenie dziąseł również powodują ból. Nieleczony stan zapalny miazgi może doprowadzić do tego, że nie uda się uratować zęba i będzie konieczność leczenia kanałowego.

Jeśli masz zdrowe zęby i chciałbyś, aby wyglądały piękniej, zapraszamy wybielanie zębów Kraków w White&Beauty.