Skąd się wzięła szczoteczka do zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Skąd się wzięła szczoteczka do zębów |

Skąd się wzięła szczoteczka do zębów

  • -

Skąd się wzięła szczoteczka do zębów

Mycie zębów to podstawowa czynność w naszej codziennej higienie. Szczoteczka ma swoje stałe miejsce w naszych łazienkach. Badania pokazały jednak, że 800 tys. naszych rodaków niestety nie tylko nie używa szczoteczki, ale nawet jej nie posiada. Czyszcząc zęby pamiętaj, że w ten sposób zapobiegasz próchnicy, poważnym chorobom dziąseł oraz infekcji całego organizmu. Wróćmy jednak do tego skąd się wzięła nasza szczoteczka?

Historia szczoteczki

Już 5000 lat przed naszą erą Hindusi stosowali rozwidlone gałązki i skrobaczki do zębów. Pierwszą szczoteczkę do zębów wynaleziono w XV w. w Chinach. Rękojeść wykonana była z kości zwierzęcej, a włosie osadzono pod kątem prostym. Anglicy w XVIII w. wyprodukowali pierwszą nowoczesną szczoteczkę, gdzie włókno było do kości przymocowane drutem. 1885 roku rozpoczęto masową produkcję szczoteczek. Pierwsze włókna były sierścią świni lub niedźwiedzia. Nie za bardzo się jednak sprawdziły. XX w. przyniósł przełom i powstała pierwsza szczoteczka z nylonowymi włóknami. tak powstała pierwsza szczoteczka „Oral-B”.

Rozwój procesów technologicznych pozwolił na tworzenie coraz to nowszych kształtów, które stały się bardziej opływowe. Udoskonalono również stosowane włókna. Powstały trzy rodzaje szczoteczek ze względu na twardość włosia: miękkie, średnie i twarde. Często w jednej szczoteczce stosuje się dwa rodzaje włókna: wewnątrz delikatniejsze, a na zewnątrz twardsze.

Budowa pierwszej nowoczesnej szczoteczki

Pierwsza szczoteczka z nylonowym włosiem była bardzo prosta. Rączka i główka miały prostokątny kształt. Najpierw wykonano ją z drewna a potem z tworzywa sztucznego.

Jeśli chcesz odzyskać biały kolor zębów, zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!