Tetracyklina a kolor naszych zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Tetracyklina a kolor naszych zębów |

Tetracyklina a kolor naszych zębów

  • -

Tetracyklina a kolor naszych zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty to nic innego, jak utlenienie z zębów przebarwień. Najłatwiej jest pozbyć się przebarwień spowodowanych barwnikami spożywczymi. Inne przebarwienia zwłaszcza te związane z urazami czy przyjmowaniem konkretnych leków są dużo trudniejsze do usunięcia. Nie zawsze możemy cieszyć się pełnym sukcesem, ale trzeba próbować.

Tetracyklina – co to takiego?

Tetracyklina to antybiotyk o silnym działaniu bakteriobójczym. Lek ten zalecany jest przy trądziku, cholerze, gorączce Q, zakażeniom układu pokarmowego, oddechowego, czy moczowo-płciowego i wielu innych. Lekarstwo choć skuteczne, ma również skutki uboczne. Jak przyjrzymy się ulotce, to zobaczymy, że przeciwwskazaniem jest wiek poniżej 8 lat. Niektórzy stomatologowie twierdzą nawet, że powinien być podany 12 rok życia. Dlaczego?

Tetracyklina się odkłada

Stosowanie tetracykliny w okresie rozwoju zębów, czyli do 8-12 roku życia, może spowodować widoczne zmiany w kolorze zębów. Zęby są właściwie dwukolorowe. Skąd te przebarwienia? U dzieci tetracyklina gromadzi się właśnie w zębach i kościach.

Skutki przyjmowania tetracykliny

  • trudno wybielające się przebarwienia
  • osłabienie zębów
  • zaburzenie flory bakteryjnej jamy ustnej, co może doprowadzić do powstawania aft, nadżerek, owrzodzeń a nawet drożdżycy.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty!