Wybielanie zębów Kraków – higiena jamy ustnej – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów Kraków – higiena jamy ustnej |

Wybielanie zębów Kraków – higiena jamy ustnej

  • -

Wybielanie zębów Kraków – higiena jamy ustnej

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty jest możliwe, jeśli nie występują przeciwwskazania do zabiegu. Najczęściej zabieg musi być przełożony, ponieważ okazuje się, że klient ma niezaleczone ubytki. Żadne działania nie sprawią, że nasz uśmiech będzie piękny, jeśli nie nauczymy się właściwie dbać o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka i nici dentystyczne

Szczoteczka to podstawowe narzędzie służące do szczotkowania zębów. Coraz częściej konsumenci skłaniają się ku szczoteczkom elektrycznym. Jest to dobry wybór, lecz tradycyjną szczoteczką również można właściwie wyszczotkować zęby. Wybór szczoteczki może stanowić pewien problem. Niektórzy wychodzą z założenia, że im twardsza, tym lepsza. Niestety tak nie jest. Szczoteczki z twardym włosiem mogą podrażnić dziąsła i spowodować ich krwawienie. Najlepiej korzystać ze szczoteczki o średniej grubości włosa, a osoby z bardzo dużą nadwrażliwością i wrażliwymi zębami powinny zaopatrzyć się w szczoteczkę miękką. Warto pamiętać o tym, że szczoteczkę należy wymieniać, co 3 miesiące. Dopełnieniem szczotkowania jest korzystanie z nici dentystycznych. Nici pozwalają na oczyszczenie szczelin między zębowych z resztek jedzenia.

Pasty i płyny do płukania 

Kolejnymi dwoma akcesoriami bez których higiena jamy ustnej nie będzie kompleksowa są pasta i płyn do płukania jamy ustnej. Zacznijmy od pasty do zębów. Producenci prześcigają się w pomysłach dotyczących nowych niesamowitych właściwości past do zębów. Proszę pamiętać, że korzystanie z pasty wybielającej na co dzień może doprowadzić do nadwrażliwości i podrażnić nasze dziąsła. Osoby ze słabym uzębieniem powinny stosować pasty z wapień i fluorem, lecz jeśli nie masz szczególnych problemów z zębami warto, abyś stosował pasty o kompleksowym działaniu. Płyn do płukania to ostatni etap dbania o nasze zęby. Dociera i eliminuje bakterie w miejscach, do których nie dotarły szczoteczka i nić dentystyczna.

Szczotkowanie zębów 

Techniki szczotkowania zębów uczymy się od najmłodszych lat. W teorii wiemy, że zęby powinno się myć przynajmniej dwa razy dziennie przez ok. 2 minuty. Niestety duży odsetek Polaków nie tylko nie korzysta, ale nawet nie ma szczoteczki do zębów. Szczotkowanie powinno się odbywać od najdalszych zębów (od 8) do zębów przednich. Twoje ruchy to nie powinny być kółeczka, a ruch wymiatający od dziąsła po koronę zęba. Każdy ząb powinien być szczotkowany osobno, aby go nie ominąć.

Wizyty kontrolne u stomatologa 

Kolejnym, ale nie najmniej ważnym elementem higieny naszych zębów jest kontrola stomatologiczna. Powinna się odbywać raz na pół roku, aby skontrolować i ewentualnie wyeliminować np. próchnice na pierwszym etapie. Nie czekajmy, aż ząb będzie do wyrwania.

Zadbaj o piękny uśmiech od podstaw!

Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!