Wybielanie zębów Kraków – skaling – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów Kraków – skaling |

Wybielanie zębów Kraków – skaling

  • -

Wybielanie zębów Kraków – skaling

Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty wymaga, aby zęby były wolne od kamienia nazębnego. Kamień jest to warstwa zęba, która uległa zmineralizowaniu. Tworzy się niezależnie od tego, czy właściwie dbamy o higienę naszych zębów, czy tez nie. Nieoczyszczanie zębów z kamienia nazębnego może doprowadzić do pojawienia się stanów zapalnych. Na kamieniu zbierają się bakterie, które te stany zapalne spowodują. Dodatkowo kamień jest bardziej podatny na wchłanianie się barwników spożywczych, więc przebarwienia.

Przed wybielaniem zębów należy zęby oczyścić z kamienia, aby zniknęła kolejna warstwa zębów przez które żel i lampa muszą przeniknąć. Duża ilość kamienia znacząco zmniejsza efekt wybielania zębów, a w miejscach, gdzie jest go naprawdę dużo ząb może się nie wybielić lub wybielić słabiej.

Jak walczyć z kamieniem nazębnym? 

Dużą warstwę kamienia nazębnego pozbędziesz się u stomatologa lub u higienistki stomatologicznej poprzez wykonanie skalingu. Zabieg skalingu jest to metoda polegająca na rozbiciu kamienia za pomocą najczęściej ultradźwiękowych skalerów. Generują drgania o częstotliwości kilkudziesięciu tysięcy na sekundę. Skaler przenosi te drgania na powierzchnie zęba, dzięki czemu kamień pęka i odpada od ścianek zęba. Następnie kamień jest wypłukiwany przez wodę. Skaling powinno się wykonywac dwa razy do roku.

Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty