Wybielanie zębów w Krakowie – ból zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów w Krakowie – ból zębów |

Wybielanie zębów w Krakowie – ból zębów

  • -

Wybielanie zębów w Krakowie – ból zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty wymaga, aby zęby i dziąsła były w dobrym stanie. Co to znaczy? Należy przed wybielaniem zębów usunąć wszelkie ubytki w zębach, na który nakładany będzie żel. Najczęściej nakłada się go na zęby od 1 do 5, lecz jeśli uśmiechasz się szerzej to również 6 czy nawet 7. Dziąsła również muszą być zdrowe, czyli nie krwawić, nie odsłaniać za bardzo szyjek zębowych, itd.

Często zdarza się, że problemom z zębami towarzyszy ból. Może on być tylko lekką dolegliwością, może być to stały tępy ból lub chwilowy silny ból. Może osiągnąć również taką intensywność, że uniemożliwi normalne funkcjonowanie człowieka. Z bólem nie tylko trudno żyć, ale jest on zwiastunem poważniejszych kłopotów, np. stanów zapalnych. Należy jak najszybciej pozbyć się przyczyny bólu, aby stan zapalny nie objął zatok, mózgu czy serca.

Ból zębów zależy od rodzaju uszkodzenia. Najczęściej boli na skutek próchnicy i pęknięcia szkliwa. Pierwszym zwiastunek bólu jest nadwrażliwość na zmianę temperatury pożywienia i na smaki słodkie oraz kwaśne. W razie bólu należy skontaktować się ze stomatologiem, który w takim wypadku przyjmuje bez kolejki. Istnieją jednak inne doraźne „domowe” sposoby złagodzenia bólu.

Sposoby na złagodzenie bólu zębów:

  • stosowanie paracetamolu przy lekkim bólu, a przy mocniejszym ibuprofenu,
  • stan zapalny dziąseł złagodzimy płukankami z ciepłego naparu z szałwii bądź rumianku,
  • przy dużym ubytki można nasączyć wacik olejkiem goździkowym i go tam przytknąć,
  • jedz „zdrową” stroną jamy ustnej,
  • w razie opuchlizny i dużego bólu natychmiast należy zgłosić się do lekarza, a pomoc chwilowo może zimny napar z mięty, okłady z lodu i ibuprofen.

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty!