Wybielanie zębów w Krakowie – jaką metodę wybielania wybrać? – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów w Krakowie – jaką metodę wybielania wybrać? |

Wybielanie zębów w Krakowie – jaką metodę wybielania wybrać?

  • -

Wybielanie zębów w Krakowie – jaką metodę wybielania wybrać?

Jaką metodę wybielania zębów wybrać?

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Piękny uśmiech musi być zdrowy i biały. Jeśli chodzi o zdrowie naszych zębów to nic trudnego. Kontrole stomatologiczne raz na pół roku i właściwe dbanie o jamę ustną powinno zapewnić zdrowie Twoim zębom. Co do wybielenia zębów, metod jest wiele. Pierwszym etapem wybielenia zębów są zawsze metody domowe. Jeśli one nie przynoszą rezultatów, a najczęściej nie przynoszą to zastanawiamy się nad profesjonalnym wybielaniem. Omówimy pokrótce te metody i zastanowimy się wspólnie, jaką metodę wybrać.

Domowe metody wybielania zębów

Najczęściej naszą przygodę z wybielaniem zębów rozpoczynamy od past wybielających. Pasta wybielająca zawiera w sobie substancję wybielającą. Skuteczna pasta wybielająca jest wstanie wybielić zęby realnie o 2 najwyżej 3 odcienie. Efekt jest ledwie widoczny. Pasta wybielająca to może być sposób do odświeżenia uśmiechu, lecz nie jest to efektywny sposób na jego wybielenie. Kolejnym sposobem są paski wybielające, które zakupujesz w aptece. Przyklejasz paski do górnej i dolnej szczęki dwa razy dziennie i czekasz ok. 30 minut. Hmm… Nie każdy z nas ma idealny zgryz, więc szansa, że żel dotrze równomiernie do każdego zakamarka jest niewielka. Efekt? Zęby wybielą się o więcej odcieni niż przy paście, lecz czy równomiernie. Tego nie wie nikt.

Następnymi sposobami są sztyfty, dwufazowe systemy wybielania czy pędzelki. Najczęściej stosuje się te preparaty na noc po dokładnym wyszczotkowaniu zębów. Skuteczność preparatów zależy oczywiście od jego składu i podatności naszych zębów na wybielanie. Niektóre preparaty są skuteczne, lecz nie można oczekiwać dużego efektu. Najczęściej po kilku tygodniach stosowania jest to kilka odcieni. Jeśli chcesz mieć duży efekt i dość szybko to nie są metody dla Ciebie. Dentyści ostrzegają, że niektóre domowe sposoby są zwyczajnie szkodliwe dla naszych zębów.

Wybielanie profesjonalne

Do profesjonalnych metod wybielania zębów zaliczamy metodę potocznie zwaną laserową i metodę nakładkową. Metoda nakładkowa polega na tym, że stomatolog wykonuje odlew Twojej szczęki i na tej podstawie tworzy specjalne nakładki. Nakładki i żel dostajesz do domu i przez kilka tygodni  musisz w nakładki wciskać żel i zakładasz nakładki. Zęby rozjaśniają się stopniowo i będziesz zadowolony z efektu, jeśli będziesz przez te tygodnie i do 14 dni po wybielaniu będziesz stosować białą dietę. Wyeliminowanie barwników spożywczych przez tak długi czas to dla niektórych wyzwanie życia. Kolejnym minusem tego wybielania jest występowanie po jakimś czasie nadwrażliwości, która powoduje taki ból, że proces wybielania jest przerwany. Dlaczego nadwrażliwość się pojawia? Zęby i dziąsła mają za długi kontakt z substancją wybielającą.

Optymalnym rozwiązaniem jest wybielanie zębów w Krakowie, gdzie wybielanie to jedna wizyta, trwająca ok. 1.15. 3 naświetlenia po 15 minut w ciągu jednego spotkania pozwolą wyeliminować przebarwienia, gromadzące się w  jamie ustnej przez wiele lat. Zęby mogą rozjaśnić się nawet o 14 odcieni. Wielkim pozytywem jest, więc natychmiastowy efekt idealny dla niecierpliwych. Przy tej metodzie jest również mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nadwrażliwości, gdyż kontakt żelu wybielającego zębami jest bardzo krótki.

Wybierz najlepszą dla siebie metodę!

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie do salonu White&Beauty!