Wybielanie zębów w Krakowie – najczęściej zadawane pytania – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów w Krakowie – najczęściej zadawane pytania |

Wybielanie zębów w Krakowie – najczęściej zadawane pytania

  • -

Wybielanie zębów w Krakowie – najczęściej zadawane pytania

Zanim decydujemy się na wybielanie zębów w Krakowie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości. Oto najważniejsze z nich:

  1. Czy zabieg wybielania boli? Zabiegu na pewno nie można nazwać przyjemnym, wszystko za sprawą umieszczonego w ustach na prawie godzinę retraktora (rozwieraka pomagającego uzyskać dostęp do zębów). Natomiast same odczucia pojawiające się na zębach są zależne od stosowanej substancji aktywnej oraz stanu uzębienia. Jeżeli zastosowany jest żel organiczny, w obrębie jamy ustnej nie ma żadnych stanów zapalnych, zęby są zdrowe, a na ich powierzchni nie ma pęknięć ani uszkodzeń zabieg może być nawet całkowicie bezbolesny. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu pojawi się nadwrażliwość, mija w ciągu 24h od zabiegu. Po zabiegu szkliwo jest delikatnie odwodnione, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i unikać produktów, które mogą wywołać podrażnienie: zbyt zimne lub gorące napoje i potrawy, alkohol, zbyt twarda szczoteczka lub pasty wybielające (zawierające substancję ścierającą szkliwo).
  1. Czy wybiela się wszystkie zęby? Zabiegowi wybielania zębów w Krakowie poddawane są zęby od 1 do 5, 2 łuki (10 zębów górnych i 10 dolnych), są to zęby widoczne przy bardzo szerokim uśmiechu. Nie ma sensu wybielać pozostałych zębów ze względu na to, że od 6 zaczynają się zęby trzonowe, które ze względu na ich rozmieszczenie trudniej się czyści a co za tym idzie częściej się psują. Dodatkowe obciążenie ich w postaci wybielania nie jest więc wskazane, oprócz tego lampa jest skonstruowana w taki sposób, że swoich zasięgiem obejmuje jedynie te zęby. Nie wybiela się oczywiście też zębów chorych (próchnica) oraz mlecznych (sąsiadujących z mlecznymi) ze względu na ryzyko zapalenia miazgi zębowej oraz martwicy.
  1. Czy żel wybiela sztuczne zęby? Niestety nie ma możliwości żeby podczas wybielania materiał sztuczny został wybielony, zdarza się, że czasami rozjaśniają się wypełnienia kompozytowe, ale w większości przypadków należy liczyć się z wymianą wypełnień po 2 tygodniach od zabiegu (czas na stabilizację koloru). Jeżeli odcień wypełnień jest chociaż trochę jaśniejszy od barwy zęba można kontrolować poziom wybielenia, czyli dobielić do pozostałych zębów. Jeśli natomiast odcień jest idealnie dobrany do aktualnego to nawet przy słabszej lampie będzie różnica.
  1. Czy żel wybiela zęby martwe? Niestety zęby martwe, najczęściej po leczeniu kanałowym mają inny odcień, są ciemniejsze i mimo, że jest szansa, że po zabiegu delikatnie się rozjaśnią, nie ma szans, że wybielą się tak jak pozostałe zęby. Nie stanowi to jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu, a po 2 tygodniach od wybielania zęby martwe można wybielić tzw. metodą „od wewnątrz”.
  1. Czym się różnią lampa LED i lampa PREMIUM? Lampa LED jak sama nazwa wskazuje emituje światło ledowe, jest lampą podstawową, działa jedynie w obrębie szkliwa i usuwa tylko przebarwienia powierzchniowe. Z kolei lampa PREMIUM (akcelerator halogenowy) emituje światło halogenowe, jest lampą silniejszą, wnika do zębiny, wybiela od wewnątrz, dlatego daje lepsze efekty i dłużej utrzymuje się efekt. Rodzaj lampy nie ma wpływu na odczucia podczas zabiegu ani na czas jego trwania.
  1. Czy przy każdym zabiegu wybielania obowiązuje biała dieta? Nie ma metody po której nie obowiązywała by biała dieta. Nawet po skalingu (usuwaniu kamienia) bądź piaskowaniu (usuwaniu osadu) należy unikać produktów barwiących. Oczywiście może się ona różnić długością obowiązywania. Zależy to od metody i stosowanego żelu. Zazwyczaj trwa od 3 dni do 2 tygodni. Należy jednak pamiętać, że nie jest to ograniczanie się tylko do białych produktów, ale unikanie tych zawierających barwniki!

Zapraszamy na wybielanie zębów w Krakowie do Gabinetu White&Beauty!