Wybielanie zębów w Krakowie – poznaj budowę swoich zębów – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Wybielanie zębów w Krakowie – poznaj budowę swoich zębów |

Wybielanie zębów w Krakowie – poznaj budowę swoich zębów

  • -

Wybielanie zębów w Krakowie – poznaj budowę swoich zębów

Wybielanie zębów w Krakowie w salonie White&Beauty to usługa polegająca na usuwaniu (utlenianiu) z zębów przebarwień. Aby właściwie się do tego zabiegu przygotować, należy zapoznać się z podstawową wiedzą o naszych zębach w kontekście wybielania zębów.

O uzębieniu słów kilka 

Dorosły człowiek ma 32 zęby po w górnej i dolnej szczęce. Zęby ze względu na kształt, wykorzystywanie i budowę wyróżniamy: siekacze, kły, przedtrzonowe i trzonowe. Każdy ząb składa się z trzech warstw: szkliwo – warstwa zewnętrzna, zębina warstwa leżąca głębiej i miazga wewnątrz. Z punktu widzenia wybielania zębów ważne jest szkliwo i zębina. Szkliwo to najtwardsza tkanka w ludzkim organizmie, a jego grubość to zazwyczaj 0,5-1,5 mm. Tu najczęściej kumuluje się największa ilość przebarwień.

Niestety przebarwienia wnikają również do zębiny, która ma naturalnie żółty odcień. Różna grubość szkliwa na różnych powierzchniach zęba powoduje, że tam gdzie szkliwo jest cieńsze zębina „prześwituje” i tam ząb jest bardziej żółty. Nie można określić naturalnego koloru zębów u człowieka, gdyż zależy od od m.in. koloru szkliwa, koloru zębiny czy grubości szkliwa. Najczęściej zęby nie mają jednokolorowej barwy. Siekacze np. są bielsze niż kły, bo pokrywa je większa ilość szkliwa.

Przebarwienie w zębach a wybielanie zębów w Krakowie 

Przebarwienia mają różne przyczyny. Najłatwiej wybielić przebarwienia, które są zakwalifikowane do grupy zawnątrzpochodnych, a najczęściej są to barwniki spożywcze ze spożywanych posiłków i napojów, a każde z dymu papierosowego. Nie ważne, jak bardzo dbasz o swoje zęby z biegiem czasu barwniki wniknął w Twoje szkliwo. Trudniejsze do wybielenia a czasami wręcz niemożliwe są przebarwienia wewnątrzpochodne, do których zaliczamy np. zęby obumarłe, zęby z urazem, te wynikające z przyjmowania antybiotyków z grupy tetracyklin oraz inne choroby np. niedoczynność czy nadczynność tarczycy.

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty
to najlepszy sposób na wybielanie zębów i odzywanie pięknego, białego uśmiechu.
Zapraszamy!