Zdrowe dziąsła – zdrowe zęby – White & Beauty – Wybielanie Zębów Kraków – Metoda laserowa, żel wybielający, lampa, rozjaśnianie zębów Zdrowe dziąsła – zdrowe zęby |

Zdrowe dziąsła – zdrowe zęby

  • -

Zdrowe dziąsła – zdrowe zęby

Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty wymaga, aby dziąsła były zdrowe. Zdrowe dziąsła warunkują poniekąd zdrowie naszych zębów. Bakterie, które żyją w naszych ustach, pozostawione same sobie, mogą być szkodliwe dla dziąseł i zębów. Dlatego, podkreślana na każdym kroku, higiena jamy ustnej jest tak ważna.

Największym wrogiem naszych dziąseł jest odkładająca się płytka nazębna. Do najczęściej spotykanych objawów choroby dziąseł zaliczamy: ból, opuchliznę, krwawienie, nadwrażliwość, nieświeży zapach z ust, uczucie goryczy.

Płytka nazębna składa się w 80% z bakterii, a 20% to inne produkty, np. resztki jedzenia. Znajdujące się na płytce bakterie produkują toksyny i enzymy, szkodzące szkliwu. Pozostawiona na zębach płytka dość szybko twardnieje i tak powstaje kamień nazębny. Kamień wchodzi coraz głębiej pod dziąsła, co powoduje odsłonięcie się szyjek zębowych i stan zapalny dziąseł. Długo utrzymujący się stan zapalny to prosta droga do paradontozy. Nadwrażliwość, spuchnięte i obolałe dziąsła, rozchwianie, a w końcu wypadanie zębów to tylko nieliczne skutki.

Nawet przy zapaleniu dziąseł nie można zaprzestać czyszczenia zębów i dziąseł. Warto jednak szczotkować zęby techniką wymiatającą i korzystać ze szczoteczki z miękkim włosiem.

Właściwa higiena jamy ustnej:

  • higiena codzienna powinna składać się z: nitkowania, szczotkowania z zastosowaniem dobrze dobranej pasty i szczoteczki, czyszczenia języka skrobaczką oraz płukanie jamy ustnej specjalnym płynem
  • kontrole stomatologiczne, co 6 miesięcy
  • oczyszczanie zębów z kamienia i osadu nazębnego – raz na 6 miesięcy.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Kraków w White&Beauty