Wybielanie zębów w Krakowie w White&Beauty zaleca, aby przed wybielaniem zębów oczyścić zęby z kamienia i osadu poprzez skaling i piaskowanie. Często w pakiecie znajduje się również lakierowanie, czyli fluoryzacja. Stanowiska, co do tego zabiegu są skrajne. Szkodliwy jest zarówno nadmiar fluoru, jak jego niedobór. Co jest gorsze? Na co zwracać uwagę?
Fluor to składnik mineralny, który występuje w dużej ilość ludzkich tkanek i płynów ustrojowych. Największe jego skupisko to zęby i kości. Pozytywnie wpływa na twardość szkliwa i chroni nasze zęby przed próchnicą. Norma dziennego spożycia fluoru dla mężczyzny to 4 mg, zaś dla kobiety 3 mg. Głównym źródłem fluoru jest woda, którą pijemy codziennie. Zdarza się, że woda jest sztucznie fluoryzowana. Naturalnie zawartość fluoru waha się od 1 do nawet 20 mg na litr. Często dodatkowo stosujemy pasty z fluorem oraz spożywamy inne produkty, które mają tego fluoru stosunkowo mało (ale jednak mają), np. herbata czarna, chleb żytni, szynka wieprzowa, płatki kukurydzane, jogurt truskawkowy, sałata, marchew, itp
Niedobór fluoru obniża twardość szkliwa zębów oraz sprawia, że nasze kości nie są aż tak wytrzymałe. Zbyt mała ilość fluoru sprzyja rozwojowi próchnicy.
Pierwszym objawem przedawkowania fluoru jest fluoroza zębów, czyli na początku białe plamki na zębach, które z czasem ciemnieją. U osób dorosłych może wystąpić również fluoroza kości, co oznacza, że kręgosłup się usztywni, zmniejszy się ruchomość stawów, itp.
Warto udać się po poradę do stomatologa i sprawdzić, czy lakierowanie jest potrzebne. Nie należy z nim przesadzić w żadną stronę.
White&Beauty wybielanie zębów w Krakowie zaprasza!