Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, ale niestety nie można tego porównać z większością zabiegów wykonywanych przez stomatologów. Wizyty u stomatologa są często kojarzone z bólem. Duża część pacjentów pierwszą rzecz, o jaką prosi to znieczulenie. I bardzo dobrze. Wizyty u dentysty i leczenie zębów nie musi boleć. Obecnie anestezjologia stoi na tak wysokim poziomie, że ok. 90% przypadków, w których ból występuje, można uniknąć. Znieczulenie ma za zadanie zlikwidować na krótki okres czasu przewodzenie bólowe nerwów.
Jakie można wyróżnić rodzaje znieczulenia?
Znieczulenie powierzchniowe – stosuje się najczęściej przy niewielkich zabiegach i działa przez kilka minut. Ma najczęściej konsystencję żelu, kremu, areozolu lub plastra. Stosuje się je u osób, które mają odruch wymiotny, jak tylko wkłada się im coś do ust, przed właściwym znieczuleniem, które wiąże się z wkłuciem igły oraz aby wykonać wycisk pod protezę lub przeciąć ropień. Tą metodę stosuje się np. u dzieci, aby nie odczuwały bólu przy usuwaniu mlecznych zębów.
Znieczulenie nasiękowe – podawane w zastrzyku, ma na celu pozbycie czucia końcówki nerwów. Drętwieje przy tym język, policzki, dziąsła. Stosuje się je przy np. usuwaniu zębów lub leczenia zębów górnych.
Znieczulenie przewodowe – podawanie małej ilości leku przy okazji leczenia innych zębów. Ma na celu znieczulenie znacznej części nerwów. Nie można stosować tej metody, jeśli występują problemy z krzepnięciem krwi.
Znieczulenie śródwęzadłowe – wprowadzenie igły na ciśnieniowej strzykawce między ząb a dziąsło. Małą dawką leku można skutecznie znieczulić ząb.
Znieczulenie prądem (TENS) – jest to stosunkowo nowa metoda polegająca na tym, że wprowadza się do ust dwie elektrody, które porażają dziąsło prądem. Przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca.
Znieczulenie śródkostne – specjalna igła podaje środek prosto w głąb kości i znieczula końcówki nerwów.
Zapraszamy na wybielanie zębów Kraków w White&Beauty!