Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty to pewny efekt już po pierwszej wizycie. Niestety drogę do profesjonalnego gabinetu wybieramy najczęściej na końcu. Najpierw próbujemy innych metod wybielania. Najczęściej pierwszą rzeczą jaką zrobisz, kiedy zauważysz, że Twoje zęby żółkną, jest zakup super wybielającej pasty. Cóż … Reklama. Niestety tylko nie liczne pasty wybielające dają widoczny efekt, lecz nie można liczyć na to, że zęby wybielą się o dużą ilość odcieni.
Co odważniejsi konsumenci, porwą się na „domowe” sposoby wybielania. Podobno sok z cytryny i soda czy truskawka i soda wybielą zęby przy stosowaniu raz w tygodniu. Niektórzy na własnej skórze wypróbowali domową pastę do zębów z sody i wody utlenionej. Stomatolodzy ostrzegają, że takie sposoby mogą trwale uszkodzić nasze szkliwo. Trzymam kciuki!
Bardziej rozważni sięgają po bardziej profesjonalne metody i preparaty dostępne w aptekach. Paski nasączone żelem, które przykleja się do zębów co dziennie i trzyma prze 30 minut. Wybielacze w sztyfcie z pędzelkiem lub gąbką, która pozwala rozsmarować substancję wybielającą na powierzchni zęba. Najczęściej producenci nakazują, aby preparat nakładać codziennie. Podobnie działają żele dwufazowe, które najczęściej należy na zębach zostawiać ok. 10 min. Nakładki z żelem z apteki to nie jest najlepszy pomysł. Dopóki jeszcze nakładamy żel szczoteczką, pędzelkiem czy gąbeczka istnieje większe prawdopodobieństwo, że żel dotrze do większej powierzchni zębów. Nakładki nie są idealnie dopasowane do zgryzu, więc żel nie dotrze wszędzie. Może się okazać, że szczeliny międzyzębowe nie wybieliły się wcale.
Do bardziej profesjonalnych metod wybielania zaliczyć można dwie metody: metodę nakładkową i laserową. Czym się różni metoda nakładkowa u stomatologa od nakładek z apteki? Stomatolog wykonuje odlew Twojej szczęki i na tej podstawie wykonuje doskonale dopasowane nakładki. Nakładki i żel otrzymasz do domu i nakładamy je na noc przez kilka tygodni. Tyle powinno to trwać, lecz często zęby narażone przez tak długi czas na kontakt z żelem wybielającym zaczynają być nadwrażliwe. Nadwrażliwość i niestosowanie białej diety przez cały okres wybielania to najczęstszy powód słabych efektów tej metody. Kolejna i najlepsza pod wieloma względami jest metoda laserowa. Na zęby nakłada się żel, który poddaje się działaniu lampy. Najczęściej naświetlenia trwają 45 minut. Do zalet zaliczyć można efekt po pierwszej wizycie, małe prawdopodobieństwo wystąpienia nadwrażliwości, zęby jaśniejsze nawet o 14 odcieni i tylko 7-14 dni białej diety. Którą metodę wybierzesz Ty?
Wybielanie zębów Kraków w White&Beauty. Zapraszamy!